Są jeszcze pieniądze na organizację obozów i kolonii

Data publikacji: 24.07.2020 15:23
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Jędrzejów. 02.07.2019 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty chce dofinansować wakacyjny wypoczynek dzieci z naszego województwa. Kierujący urzędem Kazimierz Mądzik tłumaczy, że trwa właśnie drugi konkurs dla organizatorów obozów lub kolonii, w którym można uzyskać dofinansowanie.

Pierwszy tego typu konkurs kuratorium rozstrzygnęło na początku lipca, a dofinansowanie dostało wówczas siedmiu wnioskodawców, w tym Caritas Diecezji Kieleckiej oraz Kielecka Chorągiew ZHP.

- To są pieniądze, których nie wykorzystaliśmy w pierwszym terminie. To dlatego, że rok jest wyjątkowy, z powodu pandemii organizatorzy kolonii czy obozów muszą sobie poradzić z wieloma obostrzeniami i było niewielu chętnych. Zostało nam 95 tys. zł. Może to niedużo, ale nie chcemy zwracać tych pieniędzy do budżetu i ogłosiliśmy drugi konkurs – tłumaczy kurator.

O dofinansowanie mogą starać się instytucje, firmy i osoby prywatne planujące kolonie lub obozy. W tej edycji konkursu, kuratorium nie będzie dofinansowało tak zwanych półkolonii, gdzie dzieci mają w dzień zajęcia, ale nocują w domu. Jak mówi Kazimierz Mądzik, tylko w wyjątkowych sytuacjach kuratorium sfinansuje cały wyjazd, w większości przypadków organizatorzy będą musieli mieć wkład własny.

- Mówimy o dofinansowaniu, więc już w samej nazwie sugerujemy, że wnioskodawca nie dostanie całych kosztów wyjazdu. Ale jeżeli wniosek będzie rzeczywiście kompletny i świetnie przygotowany, to komisja może zdecydować, że taki organizator dostanie pełną kwotę – mówi Kazimierz Mądzik.

Termin składania wniosków upływa we wtorek 28 lipca.

Reklama