Są pieniądze dla regionu z programu „Sportowa Polska”

Data publikacji: 11.09.2020 18:01
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
11.09.2020 Jędrzejów. Konferencja wiceminister Anny Krupki w Jędrzejowie. Na zdjęciu (od lewej): Anna Krupka - wiceminister sportu i Marek Maj - dyrektor SP Nr 2 w Jędrzejowie

11.09.2020 Jędrzejów. Konferencja wiceminister Anny Krupki w Jędrzejowie. Na zdjęciu (od lewej): Anna Krupka - wiceminister sportu i Marek Maj - dyrektor SP Nr 2 w Jędrzejowie
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Prawie 1,9 mln zł z programu „Sportowa Polska” trafi na inwestycje w regionie świętokrzyskim - poinformowała wiceminister sportu Anna Krupka.

- 707 tys. zł z Ministerstwa Sportu przeznaczone będzie na długo wyczekiwaną przebudowę boisk przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Jędrzejowie, 876 tys. zł na nadbudowę i przebudowę Stadionu Miejskiego w Sandomierzu wraz z przebudową szatni i zaplecza sanitarnego. Ponadto w ramach inwestycji nadbudowana będzie trybuna główna, gdzie umieszczone będą dwa gabinety odnowy biologicznej oraz sala fitness - mówi wiceminister.

Jak podkreśliła, to bardzo ważna inwestycja dla dumy tego miasta, czyli Wisły Sandomierz.

W ramach programu 309 tys. zł przeznaczone będzie na budowę  boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Starej Słupi.

Jak zaznaczyła minister Krupka, dzięki jej staraniom oraz pieniądzom, jakie gmina Jędrzejów pozyskała z urzędu marszałkowskiego możliwa będzie nie tylko przebudowa boiska szkolnego przy SP Nr 2, ale również  zagospodarowany zostanie teren wokół szkoły wraz z budową placu apelowego.

Jak przypomniała, gmina Jędrzejów w 2017 roku złożyła do marszałka wniosek o sfinansowanie z unijnych dotacji m.in. tej inwestycji, jednak nie otrzymała dofinansowania.

- Dopiero po dobrej zmianie, kiedy województwem świętokrzyskim zaczął zarządzać marszałek Andrzej Bętkowski udało się te środki pozyskać - podkreśliła Anna Krupka.

Zadowolenia z tej informacji nie krył Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa. Jak powiedział SP Nr 2 w Jędrzejowie to placówka, która jako pierwsza w gminie przeszła termomodernizację i cyfryzację, ale jako ostatnia przejdzie modernizację boisk. Jak zaznaczył, dzięki wsparciu projektu przez nowy zarząd województwa świętokrzyskiego, a teraz z Ministerstwa Sportu, gmina może realizować również inne inwestycje, tj. budować boiska przy SP w Rakowie oraz modernizować kompleks boisk przy SP Nr 4 w Jędrzejowie.

Jak podkreślił, warto starać się o dofinansowanie inwestycji z zewnątrz, ponieważ to duże wsparcie dla budżetu gminy. Dzięki temu więcej inwestycji można w gminie wykonać.

- Wreszcie jędrzejowska „dwójka” będzie miała boiska z prawdziwego zdarzenia o wymiarach 20x40 metrów, z nawierzchnią poliuretanową do piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki oraz z elementami lekkoatletycznymi. Trzeba wspomnieć, że ta szkoła wiodła kiedyś prym w gminie Jędrzejów, jeżeli chodzi o grę w piłkę ręczną. Warto wrócić do tych dobrych tradycji, a przede wszystkim stworzyć dzieciom warunki, które pozwolą bezpiecznie trenować - podkreślił włodarz gminy.

Za wsparcie przy pozyskaniu pieniędzy na modernizację boisk minister Annie Krupce kwiatami podziękowali uczniowie szkoły oraz dyrektor placówki Marek Maj.

Przebudowa boiska przy SP Nr 2 wraz zagospodarowaniem terenu wokół placówki będzie kosztowała 1,5 mln zł. Prace powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku. Zakończenie przewidywane jest na koniec przyszłorocznych wakacji.

Reklama