Są pieniądze na usługi doradcze dla przedsiębiorców

Data publikacji: 24.09.2020 11:08
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. Świętokrzyski System Innowacji

W sumie na jeden mln zł unijnego wsparcia mogą liczyć małe i średnie firmy z województwa świętokrzyskiego.

Przedsiębiorstwa, które poniosły straty ekonomiczne z powodu pandemii COVID-19 będą mogły się starać o pozyskanie voucherów na specjalistyczne usługi doradcze, mające złagodzić skutki trudnej sytuacji gospodarczej. Maksymalna wartość dofinansowania jednego vouchera wyniesie 25 tys. zł.  Nabór w ramach unijnego projektu rozpocznie się 1 października.

Małe i średnie przedsiębiorstwa z regionu będą mogły skorzystać m.in. ze wsparcia prawnego. Porady będą dotyczyły m.in. tego, jakie uprawnienia mają przedsiębiorcy dzięki wprowadzonym przepisom, związanym z epidemią. Specjaliści doradzą też jak wdrożyć działania mające na celu pokrycie luki finansowej, utraty płynności finansowej przedsiębiorstwa, czy opracowanie naprawczych strategii po kryzysie gospodarczym. Nie będzie natomiast możliwości wydania pieniędzy na zakupy niezbędnych dla firmy produktów, maszyn, czy oprogramowań.

To drugi nabór na usługi doradcze w ramach projektu Popytowy System Innowacji, przeznaczony dla firm, które ucierpiały z powodu pandemii koronawirusa. Dotychczas skorzystało z niego już 190 świętokrzyskich przedsiębiorstw, które pozyskały 10 mln zł. Wnioski można składać do 12 października, wyłącznie w formie papierowej. Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie Świętokrzyskiego Portalu Innowacji

 

Tagi do tego wpisu
Reklama