Są pierwsze wyniki testów na obecność koronawirusa władz Kielc i pracowników ratusza

Data publikacji: 25.06.2020 09:22 / Data aktualizacji: 25.06.2020 12:41
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Bogdan Wenta - prezydent Kielc

Bogdan Wenta - prezydent Kielc
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Koronawirus na razie omija radnych i władze kieleckiego ratusza. Poza sekretarzem miasta Szczepanem Skorupskim nie wykryto innych zakażonych. Prezydent i wiceprezydenci miasta są zdrowi. Pomyślne wyniki testów otrzymała też część kieleckich radnych i dyrektorów miejskich instytucji.

Po tym jak w minionym tygodniu ratusz obiegła informacja o zakażeniu koronawirusem Szczepana Skorupskiego sekretarza miasta, na kwarantannę zostało skierowanych ponad 60 osób. Wczoraj pobrano próbki do badań od kilku osób. O negatywnych wynikach swoich testów poinformowali już prezydent Bogdan Wenta oraz Kamil Suchański, przewodniczący Rady Miasta. Dziś zarówno prezydent, jak i wiceprezydenci wrócili do ratusza. Wiceprezydent Arkadiusz Kubiec mówi, że wszyscy czują się dobrze.

- Cały czas zdrowie mi dopisywało, ale ze względu na procedurę, musiałem poddać się kwarantannie, podobnie jak pozostali wiceprezydenci. Dziś wszyscy jesteśmy już w pracy, czujemy się dobrze, a wyniki naszych testów są ujemne - informuje.

Zdrowi są też radni miejscy, którym wczoraj wykonano testy. Dobrą wiadomością podzielił się między innymi Kamil Suchański, przewodniczący Rady Miasta Kielce.

- Wynik testu okazał się ujemny. Zarówno ja, jak i moi domownicy, którzy razem ze mną odbywali kwarantannę odczuliśmy dużą ulgę. Mam nadzieję, że wszyscy radni okażą się zdrowi - mówi.

Testy wykonano także radnym: Joannie Winiarskiej i Jarosławowi Karysiowi - ich wyniki także są ujemne. Podobnie jest z Augustyną Nowacką, dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury, która poinformowała o tym w mediach społecznościowych.

Na testy wciąż czekają miejscy urzędnicy, a także pozostali radni, w tym Anna Kibortt.

- Dziś powinnam mieć test. Wiem, że od radnej Katarzyny Zapały już pobrano wymaz, a ja i radna Agata Wojda czekamy na wymaz - mówi.

Radna dodaje, że nie ma żadnych objawów choroby i liczy na pomyślne wyniki. W ratuszu mają być w najbliższym czasie zastosowane dodatkowe formy zabezpieczeń, władze Kielc zamierzają między innymi unikać przebywania w jednym pomieszczeniu, by zapobiec podobnym sytuacjom.

Wiceprezydent Arkadiusz Kubiec zapowiedział też, że w obecnej sytuacji - przy wejściu do ratusza bardziej skrupulatnie będą sprawdzani interesanci.

Reklama