Samochody ciężarowe nie pojadą już przez centrum Pińczowa

Data publikacji: 06.07.2021 11:06
Autor: Marta Gajda-Kruk / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.07.2021. Pińczów. Zmiana organizacji ruchu

06.07.2021. Pińczów. Zmiana organizacji ruchu
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

W Pińczowie wprowadzono bezwzględny zakaz wjazdu aut ciężarowych do ścisłego centrum miasta. Dotyczy to pojazdów, których masa całkowita przekracza 12 ton.

Zakaz obowiązuje od ulicy Leśnej, przez ulicę Piłsudskiego aż do skrzyżowania ulic: Republiki Pińczowskiej i Legionistów.

- W ten sposób rynek został wyłączony z ruchu tranzytowego, co wpłynęło na poprawę bezpieczeństwa i warunków życia mieszkańców w centrum miasta - informuje Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa.

- Taka była idea budowy obwodnicy. Wszyscy wiemy, że Pińczów jest miastem o prawie 600-letniej historii. Było zgrozą, że do tej pory nie mogliśmy wyprowadzić ruchu samochodów ciężkich. Drgania wywoływane przez ciężarówki powodowały pęknięcia budynków, stąd zdecydowaliśmy się na budowę obwodnicy, aby ruch tranzytowy przenieść poza centrum miasta - dodaje.

W mieście ustawiono już specjalne oznakowania dla pojazdów ciężkich kierujące w stronę obwodnicy Pińczowa.

- Objazd jest zgodnie z oznakowaniem. Czyli jadąc od Kielc drogą wojewódzką nr 766, wjeżdżamy na rondo usytuowane na odcinku między Brześciem a Pińczowem. Następnie jedziemy w kierunku miejscowości Włochy, przecinając drogę od Pińczowa w kierunku Szarbkowa i skręcamy w drogę w kierunku Buska. Na rondzie między Pińczowem, a Pasturką skręcamy w prawo, wracamy na drogę wojewódzką na skrzyżowaniu, przy Republice Pińczowskiej i jedziemy dalej w kierunku Kazimierzy Wielkiej - wymienia.

Przypomnijmy, że obwodnicę otwarto pierwszego października ubiegłego roku. Po oddaniu do użytkowania obwodnicy zmienił się też właściciel dróg w centrum Pińczowa. Nie podlegają już pod województwo, ale pod gminę Pińczów.

Reklama