Samsonów ma nową drogę

Data publikacji: 25.11.2020 10:36 / Data aktualizacji: 25.11.2020 11:39
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.11.2020 Samsonów. Otwarcie ulicy Miodowej. Na zdjęciu (od lewej): Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski, Wojciech Ślefarski - wójt Zagnańska, Mirosław Gębski - starosta kielecki

25.11.2020 Samsonów. Otwarcie ulicy Miodowej. Na zdjęciu (od lewej): Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski, Wojciech Ślefarski - wójt Zagnańska, Mirosław Gębski - starosta kielecki
Fot. Starostwo Powiatowe w Kielcach

Ulica Miodowa w Samsonowie została oficjalnie oddana do użytku. Jej budowa była możliwa dzięki Funduszowi Dróg Samorządowych. Z tego samego źródła sfinansowano także otwartą dziś wyremontowaną ulicę Leśną w sołectwie Ciosowa, gmina Miedziana Góra.

Wojciech Ślefarski, wójt Zagnańska wyjaśnia, że jest to droga gminna, która wcześniej miała nawierzchnię szutrową. Teraz jest to ulica asfaltowa z chodnikiem oraz przebudowaną infrastrukturą wodociągową i kanalizacyjną.

- Tej drogi tak naprawdę nigdy nie było. Jej wybudowanie było długo oczekiwane przez mieszkańców. Przy okazji wykonaliśmy modernizację ulicy Kwiatowej, która łączy się z Miodową - dodaje wójt.

Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz wyraża radość z faktu, że po raz kolejny pieniądze rządowe wspomogły budowę drogi w regionie.

25.11.2020 Samsonów. Otwarcie ulicy MiodowejFot. Starostwo Powiatowe w Kielcach

- Tak naprawdę jest to niewielki odcinek, a koszt jest ogromny. Jednak trzeba zauważyć, że inwestycja wykonywana jest kompleksowo, ponieważ przebudowywana jest infrastruktura łącznie z oświetleniem i mediami. Myślę, że posłuży długie lata - zaznacza.

Starosta kielecki Mirosław Gębski zauważa, że to kolejna droga w powiecie, która została w ostatnim czasie zmodernizowana.

- Wczoraj otwieraliśmy drogę w gminie Masłów, a jutro drogę powiatową w gminie Chmielnik. Z kolei dziś oficjalnie oddajemy do użytku drogę gminną w Samsonowie. Niezależnie czy jest to droga gminna czy powiatowa mieszkańcy cieszą się, że mają wyremontowane ulice i chodniki. Jest większy komfort podróżowania i co ważne bezpieczeństwo.

Koszt inwestycji to prawie 1,9 mln złotych, z czego 60 proc. stanowiło dofinansowanie z funduszu.

25.11.2020 Ciosowa w gminie Miedziana Góra. Otwarcie drogi. Na zdjęciu (od lewej): Damian Sławski - wójt Miedzianej Góry, Agata Wojtyszek - poseł PiSFot. Agata Wojtyszek/facebook

W sołectwie Ciosowa w gminie Miedziana Góra oddaniu do użytku ulicę Leśną. Inwestycja także została dofinansowano ze środków FDS w ramach naboru wniosków na rok 2019. W ramach praci rozbudowano ulicę na długości 1,8 km. 
Reklama