Sandomierscy kibice pomagają potrzebującym

Data publikacji: 28.12.2020 13:43
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
28.12.2020. Sandomierz. „Wiślacka gwiazdka

28.12.2020. Sandomierz. „Wiślacka gwiazdka" - akcja charytatywna kibiców
Fot. Patryk Konopka

Rekordową, przedświąteczną zbiórkę pieniędzy i darów rzeczowych przeprowadzili kibice piłkarskiego klubu sportowego SKS Wisła Sandomierz. Zebrali ponad 10 tysięcy złotych i wiele artykułów spożywczych, m. in. mąkę, cukier, kaszę, olej i słodycze.

- Wynik całej zbiórki jest imponujący, a my stawiamy sobie coraz wyżej poprzeczkę - mówi Patryk Konopka, jeden z głównych organizatorów akcji charytatywnej, która nosiła nazwę „Wiślacka gwiazdka".

Zebraną sumę podzielono pomiędzy Domy dla Dzieci i Młodzieży w Łoniowie oraz na rzecz schroniska dla psów w Sandomierzu. Do domu dziecka, po uzgodnieniu z dyrekcją kupiono farby do pomalowania ścian oraz dywany do pokoi. Natomiast do schroniska trafiła karma dla psów, saszetki z witaminami, suplementy diety oraz leki wskazane przez pracowników placówki. Po zakupach pozostało 1,4 tys. złotych, które przeznaczono na leczenie ciężko chorej 2-letniej dziewczynki z Koprzywnicy.

Zebraną żywność wykorzystano do przygotowania świątecznych paczek. Początkowo planowano przekazać je 20 rodzinom, ale ponieważ udało się zebrać więcej produktów, pomocą objęto w sumie 30 gospodarstw. Najwięcej z nich wskazał Ośrodek Pomocy Społecznej w Sandomierzu, kilka wytypowali sami kibice.

„Wiślacka gwiazdka” została zorganizowana po raz piąty.

Reklama