Sandomierscy policjanci dziś świętują

Data publikacji: 21.07.2021 16:52
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
21.07.2021. Sandomierz. Święto policji

21.07.2021. Sandomierz. Święto policji
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

- Musicie mieć odwagę, której inni nie mają - mówił do policjantów z okazji ich święta, biskup diecezji sandomierskiej Krzysztof Nitkiewicz.

W bazylice katedralnej pod jego przewodnictwem odbyła się msza święta w intencji funkcjonariuszy.

Hierarcha podkreślał, że policja jest coraz bardziej profesjonalna, cieszy się powszechnym uznaniem ze strony społeczeństwa i ma osiągnięcia. Biskup apelował do funkcjonariuszy, aby ewentualne trudności, które mogą się pojawiać nie były powodem zniechęcenia do pracy. Zasugerował, aby w takich sytuacjach oprócz rodziny i przyjaciół liczyć przede wszystkim na Boga, który zawsze pomoże znaleźć najlepsze rozwiązanie, doda sił potrzebnych do pracy.

Inspektor Ryszard Komański, komendant powiatowy policji w Sandomierzu w rozmowie z Radiem Kielce powiedział, że jednostka ma bardzo dobre wyniki pracy. Wynika to z wysokiej fachowości funkcjonariuszy oraz rzetelnego podejścia do pracy. Dziś 43. funkcjonariuszy otrzymało awanse na wyższe stopnie. Ryszard Komański podkreślił, że w tym w tym gronie jest dziewięć kobiet.

Starosta sandomierski Marcin Piwnik stwierdził, że święto policji to ważny dzień nie tylko dla funkcjonariuszy, ale i mieszkańców powiatu, ponieważ mundurowi codziennie dbają o bezpieczeństwo.

Burmistrz Sandomierza Marcin Marzec także zwrócił uwagę na aspekt bezpieczeństwa i role jaką odgrywają w tym policjanci. Podkreślił bardzo dobrą współpracę gminy i straży miejskiej z komendą policji.

W sandomierskiej policji pracuje 145 funkcjonariuszy oraz 22 pracowników cywilnych.

Reklama