Sandomierska Caritas będzie szczepić przeciw COVID-19

Data publikacji: 14.09.2021 13:59
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
14.09.2021. Sandomierz. Punkt szczepień przeciw COVID-19 mieszczący się w Centrum Pielęgniarstwa Środowiskowego i Rehabilitacji przy Stacji Opieki Caritas

14.09.2021. Sandomierz. Punkt szczepień przeciw COVID-19 mieszczący się w Centrum Pielęgniarstwa Środowiskowego i Rehabilitacji przy Stacji Opieki Caritas
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Caritas Diecezji Sandomierskiej uruchomiło własny punkt szczepień przeciwko COVID-19. Mieści się w Centrum Pielęgniarstwa Środowiskowego i Rehabilitacji przy Stacji Opieki Caritas na ulicy Opatowskiej 10.

Jak informuje Karolina Krawczyk, kierownik rehabilitacji, punkt szczepień działać będzie również mobilnie w taki sposób, że pracownicy będą wykonywać szczepienia przeciwko COVID- 19 podczas pikników plenerowych organizowanych przez koła gospodyń wiejskich. 

Szczepienia w wyjątkowych przypadkach będą prowadzone także w mieszkaniach osób, które wyrażą taką chęć.  

W najbliższą niedzielę Caritas będzie szczepić w Winiarkach w gminie Dwikozy, a następnie w Chwałkach pod Sandomierzem i w Koprzywnicy. 

Jak powiedział ks. Bogusław Pitucha, dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej, zwiększanie dostępu do szczepionek jest bardzo potrzebne zwłaszcza w kontekście rosnących zakażeń oraz pojawiających się informacjach o czwartej fali koronawirusa. 

- Dzieci wróciły do szkół, chcemy wreszcie normalnie funkcjonować, a szczepienia są obecnie najlepszą formą walki z epidemią, dlatego włączamy się do akcji promującej te iniekcje - dodał. 

Stacjonarnie punkt działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 8-15. Przychodząc, trzeba mieć ze sobą dowód osobisty, wypełnia się też ankietę na temat stanu zdrowia. Numer telefonu kontaktowego do Caritas Diecezji Sandomierskiej: 721- 680- 400. 

Reklama