Sandomierska legenda czeka na gości Nocy Muzeów

Data publikacji: 14.05.2022 14:48
Kategoria: Wiadomości z regionu
Sandomierz. Podziemna Trasa Turystyczna

Sandomierz. Podziemna Trasa Turystyczna
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

W Sandomierzu specjalny program na dzisiejszą Noc Muzeów przygotowały nie tylko tego placówki muzealne. Atrakcje czekają również na zwiedzających podziemną trasę turystyczną oraz Bramę Opatowską. W obu miejscach o godzinie 19.00 pojawia się wyjątkowi przewodnicy.

Katarzyna Radziwiłko dyrektor Sandomierskiego Centrum Kultury zapowiada, że będą oni nie tylko opowiadać o przeszłości, ale także strojem sprzed wieków podkreślać bogactwo historyczne Sandomierza. W podziemiach przewodniczką będzie legendarna Halina Krępianka, która poświęciła swoje młode życie, aby uratować Sandomierz przed jednym z najazdów tatarskich. Wprowadziła ich podstępnie do podziemi i tam razem z nimi zginęła. Natomiast do Bramy Opatowskiej co 15 minut gości wprowadzać będzie postać ubrana w stylu renesansowym.

W obu miejscach Noc Muzeów rozpocznie się o godzinie 19.00. Ostatnie wejście do podziemi będzie o godzinie 22.00, a na punkt widokowy w Bramie pół godziny później. Wstęp kosztować będzie w tych godzinach 2 zł od osoby.

Ciekawe programy Nocy Muzeów przygotowały dzisiaj także Muzeum Diecezjalne i Muzeum Zamkowe, Natomiast Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spacer literacki z niespodzianką, który rozpocznie się o godzinie 21.00 przy kościele św. Jakuba.

Reklama