Sandomierskie Centrum Kultury kupuje sprzęt za rządowe pieniądze

Data publikacji: 20.07.2021 12:10
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Kultura
Sandomierskie Centrum Kultury

Sandomierskie Centrum Kultury
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Ponad 430 tys. zł otrzymały centra i domy kultury w Sandomierzu, Opatowie, Klimontowie i Samborcu, z Narodowego Centrum Kultury. Pieniądze są przeznaczone na cyfryzację placówek - informuje poseł Marek Kwitek z PiS.

Instytucje mogą zostać wyposażone w sprzęt cyfrowy, niezbędny do pracy w formie online, dzięki czemu, gdyby trzeba było przenosić działalność kulturalną i animacyjną do sieci, to z realizacją przedsięwzięć nie będzie już problemów. Placówki kultury wykonają swoje projekty w 100 proc. ze środków grantowych, bez wkładu własnego.

- Ta forma jest wyjściem naprzeciw realnym potrzebom tym bardziej, że placówki kultury w czasie epidemii podejmowały działania online, ale były problemy ze sprzętem, teraz będą go już posiadały - stwierdził poseł Kwitek.

Sandomierskie Centrum Kultury otrzymało prawie 98 tys. zł.

- To znacząca kwota, która pozwoli nam doposażyć się w sprzęt techniczny do streamingu, relacji na żywo z wydarzeń organizowanych przez naszą instytucję. Drugim etapem tego projektu będą szkolenia dla pracowników, dotyczące umiejętności organizowania zajęć artystycznych i innych w formie online, powstanie też taka oferta - informuje Wojciech Dumin, dyrektor Sandomierskiego Centrum Kultury.

Projekt ma zapewnić ciągłość działań lokalnych placówek kultury, nawet w wypadku potrzeby ich fizycznego zamknięcia.

Reklama