Sandomierskie gminy rozpoczynają współpracę. W jakich obszarach?

Data publikacji: 13.10.2021 10:35
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Sandomierz. Urząd miejski

Sandomierz. Urząd miejski
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Pięć gmin z powiatu sandomierskiego łączy siły, aby wspólnie zdobywać dotacje na projekty, które posłużą rozwojowi tych terenów. Oprócz Sandomierza w tym gronie jest Samborzec, Obrazów, Wilczyce i Dwikozy.

Umowa o współpracy w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego została podpisana 6 września. Teraz zaczyna być realizowana. 

W środę (13 października) w sandomierskim ratuszu odbędzie się pierwsze spotkanie robocze. Celem jest opracowanie strategii wspólnych działań pięciu gmin. Dokument stworzy firma, która zaprezentuje samorządowcom swoją koncepcję. Będzie dyskusja, być może pojawią się także nowe pomysły na wspólne działania.

Podczas wcześniejszych rozmów, prowadzonych na etapie powstawania Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego mówiono m.in. o potrzebie połączenia sił na rzecz rozwoju turystyki, budowy sieci ścieżek rowerowych pomiędzy gminami oraz dróg. Zwrócono także uwagę na konieczność rozwoju przedsiębiorczości w oparciu o potencjał owocowo-warzywny tych terenów, aby w powiecie sandomierskim powstawały nowe miejsca pracy.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11.

Reklama