Sandomierskie struktury PiS przygotowują się do krajowego kongresu partii

Data publikacji: 01.10.2020 21:26
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.10.2020. Sandomierz. Zebranie sandomierskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. Na zdjęciu (w środku): Marek Kwitek - poseł PiS

01.10.2020. Sandomierz. Zebranie sandomierskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. Na zdjęciu (w środku): Marek Kwitek - poseł PiS
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Sandomierskie struktury Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęły przygotowania do kongresu partii, który odbędzie się 7 listopada w Warszawie. Podczas spotkania wybrane zostaną władze ugrupowania na kolejną kadencję.

W czwartek spotkanie członków partii zorganizował poseł Marek Kwitek będący na czele zarządu powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Sandomierzu. Głównym tematem był zjazd okręgowy partii, zaplanowany na 17 października w Kielcach, podczas którego wyłonieni zostaną delegaci na warszawski kongres.

Podczas zebrania zgłosiły się osoby, które pojadą do Kielc i wraz z innymi członkami Prawa i Sprawiedliwości z okręgu świętokrzyskiego wybiorą 65 delegatów na krajowy kongres. Poza nimi, do Warszawy pojadą też członkowie Rady Politycznej, Sądu Koleżeńskiego i parlamentarzyści - wymienia poseł Marek Kwitek.

- Świętokrzyska reprezentacja będzie liczyć w Warszawie w sumie około 90 osób, będzie chyba najliczniejsza, porównując do innych okręgów. Wybory to święto demokracji, wybór władz w partii to prawo i przywilej każdego członka. Procedura wyłaniania władz jest długa, ale to dobre rozwiązanie - stwierdził.

Marek Jońca, członek zarządu województwa świętokrzyskiego, który także uczestniczył w spotkaniu podkreśla, że sandomierska reprezentacja powinna zabrać jasny, czytelny głos na kongresie w Warszawie. Do najważniejszych tematów, które należy omówić zalicza: rozprzestrzenianie się COVID-19, a także rozwój komunikacji miejskiej i zwiększenie połączeń pomiędzy poszczególnymi miejscowościami.

- Nasza organizacja musi inspirować, musi być obecna przy tych dyskusjach, które mogą pomóc w podjęciu decyzji przez poszczególne samorządy. Czeka nas m.in. rewolucja w zakresie wymiany kotłów w trosce o dobre powietrze, kolejna kwestia to budowa S74 - trzeba opracować taki ślad przebiegu tej drogi, aby dokonać jak najmniej ingerencji w prywatne działki i zabudowania - powiedział Marek Jońca.

Krzysztof Szatan, sekretarz zarządu powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Sandomierzu, członek zarządu okręgowego PiS podkreślił, że do każdych wyborów w partii trzeba dobrze się przygotować, uregulować składki, uaktualnić listę członków i zająć się wieloma bieżącymi sprawami.

- Dla nas to bardzo ważne wybory, po ustabilizowaniu sytuacji w Polsce związanej z koalicją, po rekonstrukcji rządu - teraz jest pora, aby przygotować się wewnętrznie w strukturach PiS, wybrać ludzi kompetentnych, aktywnych, którzy będą prowadzić drużynę Prawa i Sprawiedliwości do kolejnych wygranych wyborów - dodał Krzysztof Szatan.

W powiatowej organizacji PiS w Sandomierzu jest ponad 300 członków, z których ponad 220 jest uprawnionych do głosowania.

Reklama