Sandomierz opustoszał [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 07.11.2020 15:11
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
07.11.2020 Sandomierz. Puste ulice

07.11.2020 Sandomierz. Puste ulice
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Wprowadzone od dziś obostrzenia związane m.in. zamknięciem obiektów turystycznych i jednostek kultury, takich jak np. muzea, czy galerie artystyczne spowodowały, że Sandomierz w weekendy tętniący życiem, opustoszał.

Na starówce widać tylko pojedyncze osoby, które wcześniej zaplanowały przyjazd i nie chciały z niego rezygnować albo mieszkańców okolic Sandomierza, dla których stare miasto to miejsce do rodzinnego spaceru. Anna i Tomasz Ponikowscy powiedzieli, że atmosfera w niczym nie przypomina wcześniejszych weekendów w tym mieście. Przyznali, że jest smutno, a wręcz przygnębiająco.

- Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość i poczekać do nadejścia lepszych czasów - dodali.

Marcin Borzęcki z Centrum Informacji Turystycznej przyznaje, że osoby przyjezdne pojawiają się na starówce sporadycznie.

- W porównaniu z tym, co było jeszcze niedawno, to jest niebo, a ziemia - stwierdził.

Zwiedzić można jedynie podziemną trasę turystyczną oraz Bramę Opatowską. Pozostałe miejsca są zamknięte.

Mirosław Tusznio, właściciel jednego z większych hoteli w Sandomierzu powiedział, że w związku z restrykcjami, przyjmuje kolejne rezygnacje z dokonanych wcześniej rezerwacji. Dotyczyły one m.in. 11 listopada i weekendu po tym dniu. W hotelu obsługiwane są wyłącznie osoby podróżujące służbowo.

- Nie ukrywam, że jest to dla nas ciężki moment. Powtarza się sytuacja z marca, kwietnia i maja. Oby tylko te obostrzenia potrwały do 29 listopada, a nie dłużej - dodał przedsiębiorca.

Na starówce działa kilka punktów z gorącymi napojami na wynos oraz fast foodami.

Reklama