Sandomierz zaczyna walkę z komarami

Data publikacji: 08.06.2021 18:29
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.06.2021 Sandomierz. Widok na miasto

01.06.2021 Sandomierz. Widok na miasto
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Sandomierzu rozpocznie się dzisiaj odkomarzanie. Preparat na owady będzie rozpylany od godziny 21.00 do rana. Wykonawca zadania został wyłoniony w postępowaniu przetargowym.

Jak informuje Angelika Kędzierska, naczelnik wydziału nadzoru komunalnego w urzędzie miasta, odkomarzanie rozpocznie się od lewobrzeżnej części Sandomierza i stopniowo będzie przesuwać się w stronę Wisły. Jutro firma wkroczy do prawobrzeżnej części miasta.

Odkomarzanie prowadzone będzie m.in w wąwozach, na terenach zielonych, w parkach, na skwerach i placach zabaw. Preparat działa także przeciwko rozmnażaniu się kleszczy.

Angelika Kędzierska dodała, że nie jest to jedyny sposób walki z komarami. W tym tygodniu zawieszonych zostanie 20 budek dla jerzyków, czyli ptaków, które żywią się komarami. Domki dla jerzyków zainstalowane zostaną na terenie nadwiślańskim o wschodniej ekspozycji, czyli na ulicach: Długosza, Mariackiej oraz Krótkiej.

Na czas prowadzenia zabiegów zaleca się zamknięcie okien oraz zaniechanie spacerów po terenach, na których rozpylany będzie preparat.

adv adv
Wiadomości
Reklama