Sandomierzanie pomagają Bartusiowi Przychodzkiemu

Data publikacji: 30.05.2021 15:44
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
30.05.2021. Sandomierz. Piknik charytatywny dla Bartusia Przychodzkiego. Na zdjęciu wolontariusze wspierający akcję

30.05.2021. Sandomierz. Piknik charytatywny dla Bartusia Przychodzkiego. Na zdjęciu wolontariusze wspierający akcję
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Piknik charytatywny dla półrocznego Bartusia Przychodzkiego, chorego na rdzeniowy zanik mięśni, odbywa się w Sandomierzu. Na nadwiślańskim bulwarze można miło spędzić czas, a przy okazji wesprzeć zbiórkę pieniędzy dla chłopca.

Są m.in. stoiska z różnego rodzaju przedmiotami podarowanymi przez darczyńców na rzecz akcji. Jest pokaz sprzętu strażackiego i kiermasz ciast domowych. Koło Gospodyń Wiejskich „Linowianki” z gminy Zawichost przygotowało całą gamę rozmaitych słodkości. Panie wykorzystały tradycyjne, ale i zupełnie nowe przepisy. Nie mogło zabraknąć sernika oraz szarlotki. Oprócz ciast na stoisku KGW jest też chleb wiejski ze smalcem, podpłomyki i tzw. fajercoki, czyli placki pieczone na blasze.

30.05.2021. Sandomierz. Piknik charytatywny dla Bartusia Przychodzkiego. Na zdjęciu Koło Gospodyń Wiejskich „Linowianki” z gminy Zawichost, od lewej: Zofia Tatarata, Janina Bańcer, Stefania Tatarata, Karolina Pawłowska, Agnieszka Siejka, Maria Skorupa, Katarzyna PawłowskaFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Maria Skorupa z KGW „Linowianki” powiedziała, że wszystkie panie chciały wesprzeć tę akcję, bo chodzi o zdrowie dziecka, a w grupie można zdziałać więcej. Po nadwiślańskim bulwarze oraz w jego sąsiedztwie chodzą też wolontariusze z puszkami, do których można wrzucać pieniądze.

Łukasz Przychodzki, tata Bartusia, powiedział Radiu Kielce, że na leczenie brakuje jeszcze ok. 7 mln 250 tys. zł i liczy na każdy, nawet najdrobniejszy gest wsparcia.

- Chciałbym, aby mój synek, tak jak inni chłopcy biegał i spędzał czas z kolegami, a nie leżał w łóżku i zmagał się z każdym dniem. Dlatego musimy zrobić wszystko, aby mu pomóc - stwierdził.

30.05.2021. Sandomierz. Piknik charytatywny dla Bartusia Przychodzkiego. Na zdjęciu Łukasz Przychodzki, tata BartusiaFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Dodał, że chłopczyk zaczyna mieć już problemy z oddychaniem oraz z przełykaniem pokarmu. Aby terapia była skuteczna lek musi być przyjęty, gdy dziecko nie będzie ważyć więcej niż 13,5 kilograma. Teraz Bartuś waży 8 kg, ale cały czas jest na specjalnej diecie, aby zbyt szybko nie przybywało kilogramów.

30.05.2021. Sandomierz. Piknik charytatywny dla Bartusia PrzychodzkiegoFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Na bulwarze do godziny 19 przewidziano animacje dla dzieci, czytanie bajek, puszczanie baniek mydlanych, wystąpi m.in. Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej oraz teatr ognia.

 

JAK MOŻNA POMÓC BARTUSIOWI PRZYCHODZKIEMU?

Wpłać dowolną kwotę szybko i bezpiecznie bezpośrednio przez stronę zbiórki Bartusia www.siepomaga.pl/bartus-sma lub https://sercadlamaluszka.pl/nasi-podopieczni/bartlomiej-przychodzki.

Wyślij SMS na NUMER 72365 o TREŚCI 0116442 (koszt sms 2,46 zł brutto).

Przeznacz coś licytacje dla Bartusia np. książki, zabawki, ubrania, akcesoria kuchenne etc. lub usługi swojej firmy.

Dołącz do grupy „Bartuś - Pogromca SMA" - licytacje: https://www.facebook.com/groups/149498376988484

Więcej aktualności o zbiórce na portalu Facebook

Akcję wspiera ekipa serialu „Ojciec Mateusz”:

Reklama