Sandra Drabik wygrała mocno obsadzony turniej w Usti nad Łabą

Data publikacji: 08.05.2021 19:52
Autor: Maciej Makuła / Kategoria: Sport
Na zdjęciu: Sandra Drabik

Na zdjęciu: Sandra Drabik
Fot. Sandra "Adrenalina" Drabik/Facebook

Sandra Drabik z SK Kick–Boxing zwyciężyła w wadze 51 kg podczas rozegranego w czeskim Usti nad Łabą 51. Grand Prix w boksie. W finale olimpijskiej kategorii kielczanka pokonała reprezentantkę Mongolii Altantsetseg Lutsaikhan 3:2.

Wcześniej w ćwierćfinale zwyciężyła przed czasem Węgierkę Hajnalkę Sipos, a w półfinale pokonała na punkty Niemkę Maxi Klötzer.

– To była dobra walka w wykonaniu Sandry – powiedział trener kielczanki Marek Soboń. Wprawdzie popełniła kila małych błędów, ale na szczęście nie wpłynęły one na wynik walki. W ringu widać, że wszystko idzie w dobrym kierunku przed najważniejszymi zawodami, które za cztery tygodnie odbędą się we Francji – dodał Marek Soboń.

Start Sandry Drabik w zawodach w Czechach był kolejnym etapem przygotowań do walki o kwalifikacje olimpijskie. Do wznowienia eliminacji do Igrzysk w Tokio pozostał już tylko miesiąc. Podopieczną Marka Sobonia od awansu dzieli jedno zwycięstwo. Kielczanka wygrała pierwszą walkę na ubiegłorocznym turnieju w Londynie. Kwalifikacje zostaną dokończone w Paryżu.

Reklama