Sandra Drabik wystąpi na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio!

Data publikacji: 07.06.2021 18:50
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport


Fot. Sandra Drabik/Twitter

Sandra Drabik spełnia swoje marzenia! Pięściarka SK Kickboxing Kielce wystąpi na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio! W walce ostatniej szansy, na rozgrywanym w Paryżu turnieju kwalifikacyjnym, 32-letnia Polka pokonała o trzy lata młodszą Serbkę Ninę Radovanović.

Sandra Drabik przegrała w ćwierćfinale z Brytyjką Charley Davison, a Nina Radovanović z Włoszką Giordaną Sorrentino. Cztery półfinalistki miały już zagwarantowany udział w igrzyskach. Jednak z paryskiego turnieju do Tokio poleci sześć najlepszych zawodniczek kategorii muszej, w której rywalizuje kielczanka.

Stawką, stojącego na wysokim poziomie pojedynku z Niną Radovanović były miejsca 5-6. Kielczanka wygrała 4:1 (29:28, 29:28, 29:28, 30:27. 28:29).

- Sandrze się ten awans należał, bo ciężką pracę wykonała, żeby stał się faktem. Po przegranej walce z Brytyjką mówiłem, że teraz będzie musiał postawić wszystko na jedną kartę, ale z drugiej strony styl Serbki, bardziej odpowiada naszej zawodniczce. Sandra lubi przeciwniczki, które cały czas idą do przodu, bo może wówczas przepuścić atak, oszukać. Tak było w tej walce. Bardzo się cieszę. Jeszcze raz podkreślę, że Sandra zasłużyła na ten bilet do Tokio - powiedział prezes Polskiego Związku Bokserskiego, kielczanin Grzegorz Nowaczek.  

Sandra Drabik, która jest multimedalistką mistrzostw Polski oraz medalistką mistrzostw Starego Kontynentu i Igrzysk Europejskich, weźmie udział w najważniejszej dla każdego sportowca imprezie – Igrzyskach Olimpijskich. Tegoroczne, przełożone ze względu na pandemię COVID-19 z lata 2020 roku, rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia.

Tagi do tego wpisu
Reklama