Ścieki zalewają posesję w Skórnicach

Data publikacji: 07.05.2021 15:09
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
07.05.2021 Skórnice. Ścieki na drodze

07.05.2021 Skórnice. Ścieki na drodze
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Ścieki z kanalizacji systematycznie zalewają ulicę, trakcję kolejową i wjazd do posesji w Skórnicach w gminie Fałków.

Pani Karolina, która jest mieszkanką Skórnic podkreśla, że z przepompowni ścieków znajdującej się przed jej bramą notorycznie od 2013 roku wylewają się ścieki.

- Strumienie zalewają mój wjazd, pobliską trakcję kolejową i drogę. Płynie wszystko co trafia wcześniej do kanalizacji - opowiada.

Jak dodaje mieszkańcy obawiają się szczególnie zagrożenia związanego ze skażeniem bakteriologicznym. Uciążliwy jest też fetor zwłaszcza w miesiącach letnich.

Przepompownia ma za zadanie przejęcie ścieków z Olszamowic, Czermna i innych miejscowości na zachodzie gminy i pompowanie ich w stronę Fałkowa.

Wójt gminy Fałków Henryk Konieczny przyznaje, że zna problem i od wielu lat wprowadzane są kolejne rozwiązania, które mają przeciwdziałać awariom.

- Zainstalowaliśmy nowe separatory, wymienione zostały wirniki, które mają skuteczniej rozdrabniać odpady. Wprowadziliśmy też zabezpieczenia w związku ze spadkami energii - dodaje wójt.

Jak tłumaczy wójt przyczyną ostatniego wycieku było zatkanie urządzeń. W separatorze utknęła bluza i udka kurczaka.

Wójt zapowiada, że na najbliższej sesji za pośrednictwem radnych będzie apelował do mieszkańców o rozsądek i dbanie o kanalizację i nie zanieczyszczanie jej odpadami.

07.05.2021 Skórnice. Ścieki na drodzeFot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama