ŚCO otwiera Klinikę Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi

Data publikacji: 01.07.2020 11:27
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Świętokrzyskie Centrum Onkologii

Świętokrzyskie Centrum Onkologii
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Świętokrzyskie Centrum Onkologii wznawia planowe przyjęcia pacjentów do Kliniki Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi.

Jak informowaliśmy, 19 czerwca u jednej z niemedycznych pracownic kliniki wykryto zakażenie koronawirusem. Pracownicy, którzy mieli kontakt z zarażoną zostali skierowani na kwarantannę i wykonano im testy, które wykluczyły u nich obecność wirusa. Dlatego od dzisiaj klinika wznawia planowe przyjęcia pacjentów. Osoby w stanach pilnych były przyjmowane cały czas - informuje Izabela Opalińska, rzecznik szpitala. Pacjenci, którzy od 19 do 30 czerwca mieli się zgłosić do szpitala telefonicznie zostali poinformowani o nowym terminie przyjęcia - dodała Izabela Opalińska.

- Apelujemy o to, by przestrzegać obowiązku noszenia w miejscach publicznych maseczek ochronnych. To, że jest lato i że czujemy się jak na wakacjach to nie znaczy, że koronawirus zniknął. Bardzo prosimy, by w miejscach publicznych zasłaniać nos i usta. Jeśli nie będziemy przestrzegać obostrzeń, wówczas nawzajem będziemy się zarażać - dodała Izabela Opalińska.

W laboratorium Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, od 28 kwietnia tego roku wykonano prawie 3 tys. testów molekularnych, zarówno u pracowników, jak i pacjentów szpitala.

Tagi do tego wpisu
Reklama