ŚCO wciąż czeka na chętnych do badania

Data publikacji: 28.09.2020 16:23
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Kielce. 01.02.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Ponad 40 osób skorzystało w ubiegłym tygodniu z bezpłatnych badań w kierunku profilaktyki raka głowy i szyi oraz teleporad z logopedą i psychoonkologiem w Świętokrzyskim Centrum Onkologii.

Badania były wykonywane w ramach Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Głowy i Szyi.
Izabela Opalińska, rzecznik szpitala informuje, że w tych kilkudziesięciu osób jedna skierowana została na dalszą diagnostykę.

- Ten pacjent będzie miał teraz pogłębioną diagnostykę. Ważne jest to, że osoby, które zauważyły u siebie jakieś niepokojące objawy przyszły do nas i skorzystały z tego badania. Każda z tych osób otrzymała też informację jak postępować, po to, by wiedziała jakich czynników ryzyka unikać - mówi rzecznik.

Jak dodaje Izabela Opalińska, mimo że Europejski Tydzień Profilaktyki Głowy i Szyi zakończył się w miniony piątek, bezpłatne badania w ŚCO będą prowadzone do końca 2021 roku.

- Na badania zapraszamy osoby pomiędzy 40, a 65 rokiem życia, które przez więcej niż trzy tygodnie zaobserwowały u siebie takie objawy, jak chrypka, ból gardła, pieczenie języka, niegojące się owrzodzenia w jamie ustnej, niedrożność jednej dziurki nosa, czy guz na szyi - wylicza Izabela Opalińska.

Na bezpłatne badania w kierunku profilaktyki raka głowy i szyi trzeba się zarejestrować telefonicznie pod numerem 41 36 74 653.

Reklama