ŚCO wstrzymało przyjęcia pacjentów

Data publikacji: 11.01.2021 13:43
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
07.01.2021. Kielce. ŚCO. Świętokrzyskie Centrum Onkologii

07.01.2021. Kielce. ŚCO. Świętokrzyskie Centrum Onkologii
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Świętokrzyskie Centrum Onkologii wstrzymało przyjęcia pacjentów do leczenia stacjonarnego w oddziale medycyny paliatywnej. Nieczynna jest również poradnia medycyny paliatywnej.

Izabela Opalińska, rzecznik szpitala informuje, że powodem tych decyzji jest  potwierdzenie przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród personelu i pacjentów tego oddziału.

- Przed przekazaniem pacjenta do innej placówki wykonaliśmy u niego test na obecność koronawirusa. Niestety, okazało się, że chory który nie miał żadnych objawów zakażenia patogenem jest zarażony. W związku z tym testom poddaliśmy pozostałych pacjentów i personel oddziału. Okazało się, że w sumie 13 osób przechodzi COVID-19 bez objawów. To 8 pracowników szpitala i 5 pacjentów - mówi Izabela Opalińska.

W związku z sytuacją w pomieszczeniach oddziału i poradni została przeprowadzona dezynfekcja, wdrożono także procedury bezpieczeństwa epidemiologicznego oraz powiadomione zostały służby sanitarne.

- Zakażeni pacjenci zostali przekazani do Szpitala Kieleckiego, który decyzją wojewody świętokrzyskiego jest dedykowany do leczenia chorych na COVID-19. Natomiast zakażeni pracownicy zostali skierowani na izolację domową, a pozostałe osoby, które mogli mieć kontakt z zakażonymi zostali objęci kwarantanną - dodał Izabela Opalińska.

Funkcjonowanie oddziału oraz poradni medycyny paliatywnej zostanie wznowione po 18 stycznia, pod warunkiem jeśli okaże się, że zakażeni pracownicy są już zdrowi.

Natomiast pozostałe kliniki, działy i zakłady Świętokrzyskiego Centrum Onkologii pracują w trybie normalnym.

Reklama