ŚCO zachęca do profilaktyki

Data publikacji: 03.02.2021 11:22
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Świętokrzyskie Centrum Onkologii zachęca do wykonania bezpłatnych badań profilaktycznych. Chodzi o mammografię, cytologię, tomografie komputerową płuc i badania w kierunku wykrycia nowotworów głowy i szyi.

Izabela Opalińska, rzecznik Świętokrzyskiego Centrum Onkologii przypomina, że pandemia COVID-19 nie zatrzymała innych chorób, dlatego bardzo istotne jest wykonywanie badań profilaktycznych.

- Profilaktyka jest bronią w walce z chorobami nowotworowymi. ŚCO cały czas zachęca pacjentów do badań profilaktycznych, które są bezpłatne - przypomina rzecznik.

Z bezpłatnej mammografii mogą skorzystać panie w wieku 50-69 lat, z darmowej cytologii kobiety od 25 do 59 roku życia, z tomografii komputerowej płuc osoby pomiędzy 50 a 74 rokiem życia, a z badań w kierunku wykrycia nowotworów głowy i szyi osoby od 40 do 65 roku życia.

Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne na badania obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna.

- Zachęcamy pacjentów do korzystania z badań, natomiast z uwagi na pandemię prosimy o przestrzeganie bezpieczeństwa, czyli o to, by wcześniej zarejestrować się telefonicznie i przychodzić na umówioną godzinę. Osoby, które przyjdą do nas bez wcześniejszej rejestracji nie będą mogły skorzystać z badań - dodała Izabela Opalińska.

Rejestracja na badanie:

- mammograficzne - 607 77 88 88

- cytologiczne - 609 99 00 33

- tomografia komputerowa płuc - 885 77 99 88

- w kierunku wykrycia nowotworów głowy i szyi - 41 36 74 653

Tagi do tego wpisu
Reklama