Sędzia przed sądem za kolizję po alkoholu

Data publikacji: 21.07.2021 15:01
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Kielce / Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

Kielecki sędzia Bogusław S. stanął przed Sądem Rejonowym w Radomiu. Jest oskarżony o spowodowanie kolizji samochodowej pod wpływem alkoholu.

Jak dowiedziało się Radio Kielce dziś został otwarty przewód sądowy, a Bogusław S. złożył krótkie wyjaśnienia. Kolejny termin zaplanowano na jutro (czwartek, 22 lipca).

Do zdarzenia doszło 18 września 2019 roku w Kielcach. Jak ustalili śledczy, kierujący pojazdem marki volkswagen Bogusław S. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki peugeot i doprowadził do zderzenia samochodów. Przybyli na miejsce policjanci przystąpili do badania stanu trzeźwości uczestników kolizji. Bogusław S., mimo czterech prób nie wykonał prawidłowo badania. Piąty i tym razem skutecznie przeprowadzony pomiar, wykazał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Potwierdziło to badanie krwi.

Sędziemu został uchylony immunitet w związku z czym mógł zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Rejonowego w Kielcach. Ten jednak zwrócił się do Sądu Najwyższego z prośbą o zmianę jednostki. Ostatecznie proces toczy się w Radomiu.

Bogusław S. w dniu zdarzenia złożył wniosek o przejście w stan spoczynku. Wcześniej pracował w IX Wydziale Karnym Odwoławczym Sądu Okręgowego w Kielcach i był prezesem tej instytucji.

Tagi do tego wpisu
Reklama