Sekretarz Kielc z koronawirusem. Praca ratusza bez zmian

Data publikacji: 22.06.2020 06:31
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Urząd Miasta Kielce

Urząd Miasta Kielce
Kielce. 09.07.2019 / Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

Kielecki magistrat będzie funkcjonował tak, jak w ostatnich tygodniach. Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta poinformował, że decyzja została podjęta w wyniku konsultacji ze służbami sanitarnymi.

Oznacza to, że podobnie jak do tej pory, każda wizyta mieszkańca musi być poprzedzona kontaktem telefonicznym lub internetowym, żeby ustalić konkretny dzień i godzinę wizyty. Rzecznik przypomina także, że interesant, przebywając w urzędzie, musi być wyposażony w maseczkę lub zasłonić nos i usta za pomocą chustki, apaszki, szalika albo innego materiału. Wszyscy są zobowiązani do dezynfekcji rąk po wejściu do budynku ratusza. Miejsca, gdzie są przyjmowani klienci, oznakowano naklejkami wskazującymi bezpieczną odległość, w pokojach zamontowano bariery ochronne, na korytarzach znajdują się dozowniki z płynem dezynfekcyjnym.

Jak informowaliśmy, w piątek Szczepan Skorupski, sekretarz miasta poinformował, że jest zarażony koronawirusem. Tomasz Porębski podkreśla, że po tej wiadomości, w urzędzie rozpoczęto natychmiastową procedurę, postępując zgodnie z wytycznymi sanepidu. Wypełniono wszystkie zalecenia służb sanitarnych.

Do sanepidu zgłoszono listę osób, które w ostatnich dniach miały bezpośredni kontakt z sekretarzem. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kielcach po przeprowadzonym wywiadzie oraz indywidualnej ocenie kierowała wskazane osoby na kwarantannę domową. W przyszłym tygodniu zostaną im wykonane testy. Do tego czasu swoje obowiązki będą wykonywały w sposób zdalny.

Podobne wiadomości
Reklama