Sekretarz miasta Kielce zarażony. Prezydent w izolacji

Data publikacji: 19.06.2020 14:24 / Data aktualizacji: 19.06.2020 15:31
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
02.12.2019. Kielce. Konferencja prasowa prezydenta Bogdana Wenty. Na zdjęciu: Szczepan Skorupski - sekretarz miasta

02.12.2019. Kielce. Konferencja prasowa prezydenta Bogdana Wenty. Na zdjęciu: Szczepan Skorupski - sekretarz miasta
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Szczepan Skorupski, sekretarz miasta Kielce jest zakażony koronawirusem. Poinformował o tym na swoim profilu na portalu społecznościowym.

W oświadczeniu czytamy: Szanowni Państwo, wczoraj poddałem się testowi na obecność COVID-19. Wynik okazał się pozytywny, o czym dzisiaj zostałem poinformowany. Informację o zakażeniu przekazałem kierownictwu władz miasta Kielce.

Oficjalny komunikat wydał również kielecki ratusz, który potwierdza, że jeden z urzędników został zarażony. Został odizolowany i zastosowano wobec niego obowiązujące przepisy sanitarne - napisano w komunikacie. Urząd pozostaje w ścisłej współpracy z sanepidem i stosuje się do wszystkich przekazywanych zaleceń.

Na razie nie wiadomo, jakie konkretnie działania zostaną podjęte i które osoby odizolowano. Przedstawiciele ratusza nie chcą w tej sprawie udzielać szczegółowych informacji prosząc o ograniczenie kontaktów telefonicznych.

- Z uwagi na dynamiczną sytuację, bardzo proszę o zrozumienie i ograniczenie kontaktów telefonicznych. Będziemy Państwu przekazywać kolejne, pisemne komunikaty w tej sprawie - pisze w odpowiedzi rzecznik prezydenta Tomasz Porębski.

Milczą w tej sprawie także wiceprezydenci.

Jak ustaliło Radio Kielce, prezydent Bogdan Wenta zgłosił do sanepidu osoby, które w ostatnim czasie miały kontakt ze Szczepanem Skorupskim. To całe kierownictwo ratusza, sekretariat, urzędniczki z Biura Rady Miasta oraz radni biorący udział w ostatnim konwencie.

Teraz władze czekają na decyzję Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, co do dalszego postępowania. 

Według naszych nieoficjalnych informacji prezydent Bogdan Wenta jest izolowany i odwołał wszystkie spotkania zaplanowane w najbliższym czasie.

Odwołano także zaplanowaną na 25 czerwca sesję absolutoryjną.

Reklama