Senator Rusiecki komentuje bojkot PO: to brak kultury politycznej

Data publikacji: 06.08.2020 09:24
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Jarosław Rusiecki - senator PiS

Jarosław Rusiecki - senator PiS
Kielce. 08.08.2019 / Fot. Aneta Cielibała-Gil / Radio Kielce

- To brak kultury politycznej i dalszy ciąg walki ze strony Platformy Obywatelskiej - tak senator Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Rusiecki komentuje zapowiadany na dziś bojkot uczestnictwa polityków PO w posiedzeniu Zgromadzenia Narodowego, podczas którego odbędzie się uroczystość zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy.

Gość Radia Kielce przypomina, że 10 lat temu, gdy prezydentem został Bronisław Komorowski, w opozycji, którą było Prawo i Sprawiedliwość, nie było takich zachowań.

- Tymczasem dziś Platforma Obywatelska, która nie ma pozytywnego programu dla obywateli i nie potrafi wygrać wyborów, jak się okazuje, nie potrafi także honorowo przegrać - podkreśla.

- To przejaw arogancji wobec Polaków, którzy głosowali w wyborach oraz brak kultury politycznej. To także brak szacunku dla instytucji państwa, którą reprezentuje prezydent. Nie da się tego inaczej nazwać, jak dziecinne zachowanie i zapiekłość ze strony opozycji - stwierdził senator.

- To nie tylko brak szacunku dla głowy państwa, ale także działanie przeciwko budowaniu tożsamości narodowej – dodał.

Sam zamierza uczestniczyć we wszystkich elementach dzisiejszych uroczystości, czyli Zgromadzeniu Narodowym, a potem w spotkaniach z dowództwem Wojska Polskiego.

Spodziewa się, że prezydent w swoim orędziu będzie mówił o roli Polski na arenie międzynarodowej, w tym w strukturach Unii Europejskiej i NATO oraz sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi. Z kolej w polityce wewnętrznej najważniejszym tematem będzie rola rodziny w jej aspektach społecznych i gospodarczych.

 

Reklama