Seniorzy będą doradzać w Małogoszczu?

Data publikacji: 26.09.2020 15:36
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Małogoszcz. Spotkanie dotyczące powołania Gminnej Rady Seniorów

Małogoszcz. Spotkanie dotyczące powołania Gminnej Rady Seniorów
Fot. UMiG Małogoszcz

W Małogoszczu ma powstać Gminna Rada Seniorów. W tej sprawie odbyło się już spotkanie informacyjne.

Jak mówi burmistrz Mariusz Piotrowski, gościem wydarzenia była Karolina Jarosz ze Świętokrzyskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej, która wyjaśniła zasady powoływania i działania rad seniorów. Dodał, że spotkanie odbyło się z inicjatywy Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów „Senior”, które bardzo prężnie działa w Małogoszczu.

- Podczas rozmów z zarządem stowarzyszenia powstała taka potrzeba, aby przybliżyć tematykę związaną z działaniem Gminnej Rady Seniorów. W okolicznych gminach takie rady funkcjonują, dlatego liczę, że będzie ona pełniła funkcję doradczą, wspomagającą i inicjatywną, ponieważ stowarzyszenie prężenie działa - mówił włodarz.

Małogoszcz. Spotkanie dotyczące powołania Gminnej Rady Seniorów. Mariusz Piotrowski - burmistrz MałogoszczaFot. UMiG Małogoszcz

Jak dodał, stowarzyszenie realizowało wiele projektów z myślą o seniorach. To chociażby imprezy międzypokoleniowe - festyny dla całych rodzin związane z bezpieczeństwem czy zajęcia z języka angielskiego prowadzone przez uczniów z liceum.

Józef Lasek, prezes Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów „Senior” powiedział, że ta organizacja liczy prawie 160 osób. Dwa razy do roku wyjeżdżają one na wypoczynek w góry i nad morze, przygotowują Dzień Seniora, Dzień Osób Niepełnosprawnych, wyjeżdżają do kina i teatru. Jak dodał, działają prężenie, dlatego chcą współpracować z burmistrzem i mieć wpływ na to, co dzieje się w gminie.

- Chcemy, aby Gminna Rada Seniorów zajęła się organizowaniem życia kulturalnego dla seniorów z całej gminy - dodał.

Są plany, aby Gminna Rada Seniorów w Małogoszczu powstała do końca bieżącego roku. Gmina zachęca przedstawicieli organizacji pozarządowych, zainteresowanych uczestnictwem w procesie tworzenia rady o kontakt - e-mail: promocja@malogoszcz.pl lub tel. 41 38 60 122.

Reklama