Seniorzy ćwiczyli talenty plastyczne

Data publikacji: 04.07.2020 16:30
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Kultura
04.07.2020. Mostki. Plener malarski „Krajobraz w paski”

04.07.2020. Mostki. Plener malarski „Krajobraz w paski”
Fot. Agnieszka Włodarczyk-Mazurek

W Mostkach koło Suchedniowa zakończył się dzisiaj plener malarski. Brali w nim udział seniorzy w ramach projektu „Krajobraz w paski” realizowanego przez Suchedniowski Ośrodek Kultury „Kuźnica” i Stowarzyszenie „Kuźniczy Krąg”.

- To wielowymiarowy projekt - mówi koordynatorka Agnieszka Włodarczyk-Mazurek. - Przybliża on różne techniki artystyczne i rzemiosła tradycyjne z województwa świętokrzyskiego. Były już np. zajęcia z tworzenia lalek motanek, a teraz uczestnicy mieli okazję doskonalić swoje umiejętności malarskie, wielu z nich po raz pierwszy miało w ręku pędzel - dodała.

11 seniorek maluje krajobrazy świętokrzyskie. Mentorem jest pochodzący z Suchedniowa Jarosław Jędrzejewski, który prowadzi plener z uczestnikami i dzieli się doświadczeniem.

- Najważniejsze, aby artysta miał coś ważnego do przekazania, umiejętności i warsztat są drugorzędne - mówił Jarosław Jędrzejewski.

Zgodnie z zasadami projektu uczestnicy mają namalować przynajmniej dwa obrazy, jeden będzie do własnej dyspozycji, a drugi przechodzi na własność Stowarzyszenia "Kuźniczy krąg". Wszystkie natomiast będą prezentowane na wystawie, która planowana jest na jesień.

W przyszłym tygodniu zorganizowane zostaną wyjazdowe warsztaty artystyczne dla dzieci. Będzie możliwość nauki tańca jazzowego i baletu, gry na instrumentach oraz doskonalenia umiejętności teatralnych.

04.07.2020. Mostki. Plener malarski „Krajobraz w paski”Fot. Agnieszka Włodarczyk-Mazurek

Reklama