Seniorzy w Wilczycach będą mieć nową siedzibę dla swojego klubu

Data publikacji: 16.07.2020 06:58
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Skarżysko-Kamienna. 09.11.2017 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

W Wilczycach już wkrótce seniorzy będą mieli nową siedzibę dla swojego klubu. Powstaje ona w budynku byłego urzędu gminy i jest już na ukończeniu. Pieniądze na inwestycję pochodzą z urzędu marszałkowskiego, z programu „Razem dla dobra seniora”.

W obiekcie są dwa pomieszczania i sanitariaty. Jedna sala ma aneks kuchenny, będą się tam odbywać zajęcia kulinarne, a w drugiej warsztaty artystyczne oraz inne spotkania, rozwijające pasje i zainteresowania seniorów. Zajęcia ruchowe prowadzone będą w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Wilczycach oraz w siedzibie Centrum Kultury.

Jak mówi wójt Wilczyc Robert Paluch, zainteresowanie działalnością w Klubie Seniora jest bardzo duże. Należy do niego ponad 60 osób. Obecnie, ze względu na epidemię, rotacyjnie działają 3 grupy - powiedział Robert Paluch .

Otwarcie nowej siedziby Klubu Seniora odbędzie się w tym miesiącu. Pieniądze z dotacji przeznaczone są także na dodatkowe zajęcia dla seniorów oraz na zagospodarowanie terenu obok  budynku. Powstaje tam skwer z plenerową siłownią, alejką i ławkami, który będzie służył wszystkim mieszkańcom.

Reklama