Seniorzy z Końskich skorzystają ze zniżek

Data publikacji: 23.09.2020 13:29
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
23.09.2020 Końskie. Podpisanie przystąpienia Końskich do Programu Gmina Przyjazna Seniorom. Umowę podpisują (od lewej): Łukasz Salwarowski - prezes Stowarzyszenia MANKO, wydawca „Głosu seniora

23.09.2020 Końskie. Podpisanie przystąpienia Końskich do Programu Gmina Przyjazna Seniorom. Umowę podpisują (od lewej): Łukasz Salwarowski - prezes Stowarzyszenia MANKO, wydawca „Głosu seniora" i organizator akcji
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Ze zniżek w restauracjach, salonach kosmetycznych czy w gabinetach dentystycznych będą mogli korzystać seniorzy z Końskich. Magistrat przystąpił do Programu Gmina Przyjazna Seniorom wraz z 33 firmami z terenu gminy, które zaoferowały zniżki na swoje usługi.

Osoby powyżej 60 roku życia mogą wypełnić deklarację w urzędzie gminy i za darmo uzyskać Ogólnopolską Kartę Seniora, która uprawnia do zniżek na terenie całego kraju w sanatoriach, gabinetach rehabilitacyjnych czy instytucjach zdrowia i kultury.

Teresa Dunajska, która została ambasadorką akcji „Głos Seniora” i jest jednocześnie wiceprzewodniczącą w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Końskich podkreśla, że seniorzy w Końskich będą czuli się bardziej docenieni.

- Seniorom będzie się żyło przyjemniej i łatwiej. Dla nas to było bardzo ważne, dlatego rozmawiałyśmy z przedsiębiorcami i zachęcałyśmy do akcji. Nikt nie odmawiał, mam nadzieję, że dołączą następni - mówi.

Burmistrz Krzysztof Obratański podkreśla, że porozumienie między seniorami i przedsiębiorcami, to obopólna korzyść.

- Nie ulega wątpliwości, że mamy rosnącą w Polsce liczbę osób w wieku senioralnym. To osoby, które mają więcej czasu i które najważniejsze troski materialne mają już za sobą, więc stanowią ciekawy, rozwojowy rynek. Przedsiębiorcy mają tego świadomość, bo aż 30 firm na start zadeklarowało udział w porozumieniu - mówi burmistrz.

23.09.2020 Końskie. Podpisanie przystąpienia Końskich do Programu Gmina Przyjazna SenioromFot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

W Końskich Kartę Seniora otrzymało ponad 200 osób. Obecnie ponad 2 tys. firm i instytucji w Polsce honoruje Kartę Seniora.

Podstawowe informacje o Ogólnopolskiej Karcie Seniora.

Reklama