Seniorzy z Ożarowa mają darmowy transport

Data publikacji: 24.05.2021 11:36 / Data aktualizacji: 24.05.2021 14:41
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
24.05.2021. Ożarów. Przekazanie samochodu do przewożenia osób starszych i niepełnosprawnych

24.05.2021. Ożarów. Przekazanie samochodu do przewożenia osób starszych i niepełnosprawnych
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Seniorzy oraz niepełnosprawni mieszkańcy gminy Ożarów będą mogli skorzystać z darmowego transportu.

Gmina zakupiła samochód, dzięki któremu będą mogli dotrzeć do instytucji kultury czy przychodni. Podczas przekazania pojazdu, burmistrz Ożarowa Marcin Majcher podziękował   dyrektorowi Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych za przyznane dofinansowanie na uruchomienie tej usługi.

Wiceburmistrz Ożarowa Paweł Rędziak dodaje, że projekt będzie trwał dwa lata. 380 tys. zł,  wystarczyło na zakup samochodu, a także zatrudnienie dwóch osób do obsługi. Mieszkańcy samotni i niepełnosprawni, którzy nie mogą liczyć na pomoc rodziny, korzystają już w dowozów.

Dyrektor PFRON Andrzej Michalski informuje, że na ten cel pieniądze otrzymało sześć świętokrzyskich gmin, w tym m.in. Ożarów, Raków czy Nowa Słupia. Jak dodaje, teraz PFRON prowadzi nabór w programie, który ma wesprzeć osoby niepełnosprawne w sytuacjach kryzysowych. Gminy mogą otrzymać po 100 tys. zł na zorganizowanie zajęć poprawiających sprawność psychofizyczną.

Z możliwości dowozu do wybranego miejsca najbardziej cieszą się seniorzy, którzy już korzystają z pojazdu. Dowoził ich m.in. na szczepienia przeciw COVID-19.

Z usługi korzystała już Halina Mroczek, która samotnie mieszka w Sobowie. Mówi, że to bardzo potrzebna rzecz, codziennie korzysta z dowozu do placówki Senior Plus, dwukrotnie także skorzystała z dowozu na szczepienie. Uważa, że starszym i niepełnosprawnym osobom należy pomagać.

Usługę można zamówić dzwoniąc na numer 798 853 950. Telefon czynny jest od poniedziałku do piątku, w godzina od 7.00 do 15.00. Chęć dowozu można też zgłosić bezpośrednio w Ośrodku Pomocy Społecznej. Transport należy zamówić co najmniej 24 godziny przed planowanym wyjazdem.

Reklama