Seniorzy z Sędziszowa z dofinansowaniem na szczepienia przeciwko grypie

Data publikacji: 31.08.2020 12:26
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Zdrowie
28.08.2020. Sędziszów. Sesja Rady Miejskiej Sędziszów

28.08.2020. Sędziszów. Sesja Rady Miejskiej Sędziszów
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Seniorzy powyżej 65 roku życia z miasta i gminy Sędziszów w 50 proc. będą mieli dofinansowany zakup szczepionek przeciwko grypie.

Programem objętych jest 2555 osób, czyli ponad 20 proc. mieszkańców miasta i gminy. Na ten cel w tym roku gmina zabezpieczyła 60 tys. zł - poinformował Wacław Szarek, burmistrz Sędziszowa.

- Jeżeli się okaże, że pieniędzy będzie za mało, rada miejska zdecyduje o zwiększeniu dofinansowania - dodał burmistrz.

Jak tłumaczy, zdecydowana większość epidemiologów i przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia uważa, że szczepienia przeciw grypie mogą znacząco zniwelować skutki koronawirusa, osłabiać jego działanie i częściowo uodpornić na możliwość zakażenie się.

Program został wprowadzony, aby zabezpieczyć starszych mieszkańców gminy. To są bardzo dobrze wydane pieniądze, ponieważ program obejmuje najbardziej narożnych na późniejsze powikłania - podkreśla włodarz gminy.

Jak powiedziała Małgorzata Muzoł sekretarz gminy Sędziszów, mieszkańcy dopytywali o to, czy gmina zamierza dofinansowywać szczepienia przeciwko grypie. Jak podkreślała, dla wieku osób 50 zł. może stanowić barierę finansową, aby kupić szczepionkę.

- Bardzo ważna jest profilaktyka, dlatego w tym roku gmina wprowadza Program Szczepień Ochronnych, który oczywiście będzie dobrowolny - podkreśla sekretarz gminy.

Obecnie gmina jest na etapie opracowywania regulaminu w jaki sposób zakup szczepionek miałyby być rozliczany oraz opracowywania ofert konkursowych. Koordynatorem działań w tej sprawie jest Wydział Oświaty i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Sędziszowie.

Reklama