Seniorzy ze Skalbmierza zachwyceni nowym klubem

Data publikacji: 05.07.2021 13:23
Autor: Marta Gajda-Kruk / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.07.2021. Skalbmierz. Klub seniora

05.07.2021. Skalbmierz. Klub seniora
Fot. UMiG Skalbmierz

W Skalbmierzu do dyspozycji mieszkańców oddano nowy klub seniora. Placówka mieści się w odnowionym budynku przy Placu Marii Curie-Skłodowskiej.

- Pomieszczenia zmieniły się w przytulne i funkcjonalne lokum. Emeryci mają wyjątkowe miejsce, w którym będą mogli realizować swoje pasje, uczyć się oraz integrować - zapewnia Ewa Buras, kierownik placówki.

- Klub jest dla seniorów i z myślą o seniorach. To oni będą decydować o formach działalności. Będą m.in. zajęcia z rehabilitantami, warsztaty z rękodzieła, kulinarne. Jest kącik telewizyjny i różne gry. Mamy również salę komputerową, pomieszczenia kuchenne - wymienia kierowniczka.

Seniorzy nie kryją zadowolenia. Są przekonani, że znajdą tam wiele ciekawych form spędzania wolnego czasu.

- Ćwiczenia, gimnastyka, spacery z kijkami. Mamy tu bardzo dużo atrakcji. Przede wszystkim najważniejszy jest kontakt z ludźmi. Jak najbardziej potrzebna jest taka placówka, żeby nie siedzieć w domu. Tak sobie to życie urozmaicę i wzbogacę - podkreślali seniorzy.

Budynek udało się pozyskać, przekształcić, a co najważniejsze przeznaczyć dla seniorów, którzy do tej pory nie mieli swojego miejsca. Już wkrótce poprawi się też estetyka budynku - informuje Marek Juszczyk burmistrz Skalbmierza.

- Obiekt przejdzie jeszcze termomodernizację. Aktualnie przygotowujemy się do ogłoszenia przetargu - dodaje.

Klub jest czynny od godziny 10.00 do 17.00 trzy razy w tygodniu, w poniedziałki, środy i piątki.

Remont był możliwy dzięki przyznanej rządowej dotacji w  ponad 143 tys. zł. Z kolei cała wartość inwestycji, czyli remont i wyposażenie to niemal 180 tys. zł.

Miejsce to na co dzień będzie pełni również funkcję siedziby miejscowego Koła Rencistów, Emerytów i Inwalidów.

Reklama