Serce z Sandomierza może pomóc Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi

Data publikacji: 27.12.2020 14:30
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Sandomierz. Pojemnik na nakrętki przed budynkiem starostwa

Sandomierz. Pojemnik na nakrętki przed budynkiem starostwa
Fot. Starostwo Powiatowe w Sandomierzu

Czerwony pojemnik w kształcie serca stanął przy budynku Starostwa Powiatowego w Sandomierzu. Służy on do zbierania plastikowych zakrętek. Dochód z ich sprzedaży zasili sandomierski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża, który wspiera między innymi osoby starsze oraz niepełnosprawne. Inicjatorem zakupu pojemnika jest starosta Marcin Piwnik.

Urszula Gach z PCK mówi, że taka pomoc jest bardzo cenna szczególnie teraz, kiedy z powodu pandemii trudno jest pozyskać środki od firm i instytucji, ponieważ borykają się one z trudnościami finansowymi. Poza tym PCK nie może realizować zadań publicznych, które zwiększały przychody organizacji.

- Każdy pozyskany grosz jest ważny. Te pieniądze wykorzystamy w naszej działalności na programy edukacyjne, profilaktyczne, na paczki dla osób potrzebujących, w tym seniorów oraz na zajęcia warsztatowe – mówi Urszula Gach.

Niedługo drugi czerwony pojemnik w kształcie serca stanie obok Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu. W tym przypadku pieniądze ze sprzedaży nakrętek trafią do sandomierskich amazonek, które między innymi wspierają kobiety chorujące na raka.

Reklama