Serial o regionie. Dzięki maszynie czasu poznają atrakcje

Data publikacji: 22.07.2020 15:08
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
22.07.2020 Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Plan filmu promującego świętokrzyskie atrakcje. Na zdjęciu Maciej i Mateusz Bożek - aktorzy

22.07.2020 Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Plan filmu promującego świętokrzyskie atrakcje. Na zdjęciu Maciej i Mateusz Bożek - aktorzy
Fot. Magdalena Blicharska / Radio Kielce

Dziadek Wojtek i jego wnuki, za sprawą magicznego teleportera przenoszą się w Świętokrzyskie. O tym, jakie przygody ich tutaj spotkają, opowiada miniserial, który powstaje na zlecenie Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego. Dziś plan filmowy przeniósł się do Parku Etnograficznego w Tokarni.

W zdjęciach udział wzięli bracia Maciej i Mateusz Bożek, 13-letni aktorzy, którzy mają już na swoim koncie udział w filmie „Syn Królowej Śniegu”.

- Gramy wnuków naszego dziadka. Zwiedzamy świętokrzyskie atrakcje i uczymy się różnych rzeczy związanych z tym regionem - wyjaśniają.

Bracia na co dzień mieszkają w Warszawie, ale w Jędrzejowie mają babcię, więc odwiedzają nasz region. Teraz jednak poznają jego najważniejsze atrakcje. Mają już swoje ulubione miejsca.

- Park miniatur w Krajnie oraz Muzeum im. Orła Białego, czyli wojskowe muzeum, gdzie można było zobaczyć czołgi, a nawet duży kuter torpedowy. Podoba nam się w Świętokrzyskiem. Można tu odpocząć od miasta, w którym niewątpliwie cały czas jest głośno, a tu można pojechać na przykład do Tokarni, gdzie można zobaczyć coś ciekawego, a jednocześnie jest cicho i spokojnie – wyjaśniali młodzi aktorzy.

Jak wyjaśnia Anna Kowalska z Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, miniserial jest sposobem na zaprezentowanie atrakcji naszego regionu.

- Historia zaczyna się bardzo prosto, ale te proste historie zawsze są najciekawsze. Dziadek wraz z niesfornymi wnukami siedzą w domu i nagle postanawiają gdzieś się ruszyć. A że mają taki ciekawy artefakt, który przenosi ich w różne miejsca, zaczynają zwiedzać świętokrzyskie atrakcje w alternatywny sposób - tłumaczy.

Na dobór miejsc wpłynęła pandemia.

- Na początku mieliśmy promować wydarzenia i atrakcje z nimi związane, natomiast w związku z tym, że wiele wydarzeń zostało odwołanych, zupełnie przearanżowaliśmy nasz pomysł i prezentujemy atrakcje, które najmocniej ucierpiały ze względu na stan pandemii: to są parki rozrywki, które zostały odmrożone najpóźniej. Natomiast w związku z tym, że obecnie jest trend na wypoczynek w plenerze, dlatego mamy też różnego rodzaju aktywności sportowe, czyli będą kajaki, zalew w Radoszycach - wymienia.

Realizacją zajmuje się krakowska firma Branch Media, z którą ROT współpracował podczas kręcenia materiału na 10-lecie Świętokrzyskiego Systemu Informacji Turystycznej. Sam kierownik produkcji, Jakub Grad, pochodzi ze Świętokrzyskiego i zna atrakcje regionu. Przyznaje jednak, że oczarowało go Jezioro Żabiniec w gminie Łopuszno. W rolę dziadka wciela się Wojciech Gałziński, epizodysta, aktor filmowy i telewizyjny mieszkający w Krakowie.

Premiera filmów będzie miała miejsce po 10 sierpnia na profilu Swietokrzyskie na Facebooku, który zgromadził już niemal 60 tys. obserwujących.

Reklama