Sesja absolutoryjna znów przesunięta

Data publikacji: 01.07.2020 16:46
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Urząd Miasta Kielce

Kielce. Urząd Miasta Kielce
Fot. Radio Kielce

Sesja absolutoryjna Rady Miasta Kielce przesunięta o kolejny tydzień. Tym razem z powodu drugiej tury wyborów prezydenckich.

Taką decyzję podjął przewodniczący rady Kamil Suchański, by nie przenosić nastrojów związanych z wyborami krajowymi na sprawy samorządu.

- Widzę, że sytuacja w kraju między dwoma obozami popierającymi różnych kandydatów się zaognia i nie chciałbym, by spory ogólnokrajowe oddziaływały na to, co dzieje się w naszym samorządzie i w jaki sposób będzie postrzegana, a w związku z tym też oceniona praca prezydenta za rok 2019 – tłumaczy.

Przewodniczący podkreśla, że decyzja została podjęta w uzgodnieniu z szefami klubów rady miasta, a także większością radnych i nikt nie był przeciwny tej propozycji. Przypomnijmy, że podczas najbliższej sesji radni będą głosować nad udzieleniem prezydentowi miasta Bogdanowi Wencie wotum zaufania i udzielenia mu absolutorium za rok 2019. W ubiegłym roku, prezydent nie otrzymał wotum zaufania, oznacza to, że jeżeli sytuacja się powtórzy, możliwe jest referendum w sprawie jego odwołania.

W następstwie zmiany sesja odbędzie się 16 lipca.

Reklama