Siedem firm chce budować ważną obwodnicę [MAPA]

Data publikacji: 14.10.2021 13:11
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
Morawica

Morawica
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Siedmiu wykonawców złożyło oferty w przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie drugiego odcinka obwodnicy Morawicy i Woli Morawickiej, czyli fragmentu drogi krajowej nr 73.

Wszystkie propozycje mieszczą się w zakładanym przez drogowców budżecie. Opiewają na kwoty od 214 do 307 mln zł.

- Każdy z wykonawców zaoferował zaprojektowanie i wybudowanie drogi w ciągu 36 miesięcy od podpisania umowy z wyłączeniem okresów zimowych w czasie robót. Komisja przetargowa przystępuje do analizy ofert w celu wyłonienia tej najkorzystniejszej - informuje Małgorzata Pawelec-Buras, rzecznik kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W ramach inwestycji wybudowany zostanie odcinek biegnący nowym śladem, stanowiący obwodnicę Morawicy i Woli Morawickiej o długości ok. 4,4 km. Nowa dwujezdniowa droga będzie skomunikowana z budowanym obecnie pierwszym, 4-kilometrowym odcinkiem obwodnicy Morawicy. W ramach drugiego etapu inwestycji planowana jest budowa i przebudowa skrzyżowań oraz dróg dojazdowych dla obsługi ruchu lokalnego.

Aktualnie trwa budowa pierwszego odcinka obwodnicy Morawicy od granicy Kielc do miejscowości Brzeziny. W tym miesiącu planowane jest m.in. układanie nawierzchni na jezdni wschodniej ciągu głównego trasy. Zgodnie z umową pierwszy etap inwestycji powinien zakończyć się wiosną 2022 roku.

Docelowo, po wybudowaniu obu odcinków, obwodnica Morawicy i Woli Morawickiej będzie miała ponad 8,5 km.

adv adv
Wiadomości
Reklama