Siekiera, pałki i... alkohol. Dziewięć osób zatrzymanych

Data publikacji: 30.06.2020 13:44
Autor: Radosław Podsiadły , Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. archiwum policji

Dziewięć osób brało udział w bójce, do której doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w gminie Brody. W ruch poszły siekiera, pałki, a przyczyną sporu był alkohol.

Jak informuje rzecznik starachowickiej komendy policji Paweł Kusiak, zgłoszenie przyszło tuż po północy. Na miejsce zdarzenia został wysłany patrol policji. Na miejscu okazało się, że doszło do bójki, a jako broń posłużyła siekiera.

Wszyscy uczestnicy zajścia zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Jedna osoba to mieszkanka powiatu ostrowieckiego, reszta to mieszkańcy gminy Brody. Mają od 20 do 32 lat.

Za udział w bójce odpowie siedem osób, za co grozi do trzech lat pozbawienia wolności, natomiast dwóch mężczyzn będzie odpowiadało za udział w bójce z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. W tym przypadku można pójść do więzienia nawet na 8 lat.

Prokuratura Rejonowa w Starachowicach zastosowała wobec uczestników zdarzenia wolnościowe środki zapobiegawcze, to oznacza, że mają dozór policyjny lub muszą okazać poręczenie majątkowe.

Tagi do tego wpisu
Reklama