Sielec Biskupi będzie miał świetlicę. Sprawdź, gdzie trafi rządowe wsparcie

Data publikacji: 17.06.2021 10:33
Autor: Marta Gajda-Kruk , Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Nieprowice (gmina Złota). Budynki dawnego PGR-u

Nieprowice (gmina Złota). Budynki dawnego PGR-u
Fot. Rafał Szymkiewicz / Radio Kielce

Do Skalbmierza trafiło z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych 0,5 mln zł. To gmina, w której funkcjonowały Państwowe Gospodarstwa Rolne, a właśnie dla takich miejsc rząd przygotował specjalną pulę funduszy.

- Pieniądze te zostaną zainwestowane w Sielcu Biskupim - zapowiada Marek Juszczyk, burmistrz Skalbmierza.

- Inwestycja będzie polegała na budowie świetlicy wiejskiej. Do tej pory mieszkańcy tej miejscowości nie mieli swojego miejsca do spotkań. Takie obiekty są potrzebne lokalnej społeczności, służą rozwojowi kultury, podtrzymywania więzi społecznych - mówi burmistrz. 

- Serdeczne dziękujemy za to potężne wsparcie posłowi Krzysztofowi Lipcowi. Myślę, że jeszcze w tej kadencji na pewno uda nam się zrealizować tę inwestycję - dodaje. 

- To pieniądze, które z całą pewnością wspomogą budżety tej i podobnych gmin – mówił z kolei lider świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości. 

- Gratuluje tego, że gmina Skalbmierz została dostrzeżona w Warszawie gdzie zapadały najważniejsze decyzje. To ważne, że powiat kazimierski i jednostki samorządowe też zostały dostrzeżone - dodaje poseł Krzysztof Lipiec.  

Dofinansowanie w kwocie 500 tys. zł dla tzw. gmin popegeerowskich otrzymała także gmina Opatowiec. Samorząd planuje modernizację budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krzczonowie w tym m.in. wymianę poszycia dachowego, modernizację pomieszczeń budynku, wymianę oświetlenia, modernizację sieci elektrycznej, sieci kanalizacyjnej, adaptację pomieszczeń na świetlicę środowiskową. Budynek zostanie zaadaptowany na potrzeby osób niepełnosprawnych oraz wyposażony w instalację fotowoltaiczną.  

Do tej pory na wszystkie gminy powiatu kazimierskiego w ramach Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych przeznaczono kwotę 17 mln zł.

LISTA WNIOSKÓW I MIEJSCOWOŚCI, KTÓRE OTRZYMAJĄ WSPARCIE 


Reklama