Sielpia czeka. Będą nowe atrakcje

Data publikacji: 11.06.2021 12:00
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
11.06.2021. Sielpia. Zalew

11.06.2021. Sielpia. Zalew
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W przebudowywanym zalewie w Sielpi znowu jest woda, a przedsiębiorcy i władze miasta są gotowi na rozpoczęcie sezonu letniego w obleganej przez turystów „Świętokrzyskiej Ibizie”. Sezon rozpocznie się 1 lipca.

- W tym roku pojawią się nowe atrakcje dla turystów - informuje Zbigniew Stańczyk, dyrektor Zarządu Obiektami Sportowymi i Rekreacyjnymi, odpowiedzialny za dzierżawę terenów gminnych w Sielpi.

Nowością będzie surfing dla początkujących w jednej z wypożyczalni kajaków.

- To pół deska surfingowa, a pół kajak wykonany ze specjalnego dmuchanego tworzywa, które z jednej strony jest twarde, a z drugiej bardziej bezpieczne, niż typowa deska. To propozycja dla początkujących amatorów tego sportu - zapowiada.

Takich desko-kajaków będzie na początku sześć. Przedsiębiorca chce sprawdzić, czy będą cieszyć się powodzeniem wśród turystów.

Na pewno już wiadomo, że serca wczasowiczów zdobyły parki wodne z dmuchanych elementów, które pojawiły się w ubiegłym sezonie. W tym roku również będzie można z nich korzystać na północy zalewu, tuż przy kąpieliskach - dodaje dyrektor.

- Parki wodne mają tysiąc metrów kwadratowych. Składają się z wymiennych, dmuchanych elementów. Właściciel decyduje, który z elementów zostanie dołączony do toru przeszkód i jak duży w danym momencie będzie plac zabaw - wyjaśnia.

Nowością będzie też strzelnica przy ulicy Plażowej obok restauracji „Leśniczanka”. Poza tym, co roku oblegany przez turystów jest park linowy. Ta atrakcja także będzie do dyspozycji wczasowiczów.

Tagi do tego wpisu
Reklama