Sielpia pełna wczasowiczów

Data publikacji: 10.08.2020 13:23
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
10.08.2020. Sielpia. Zalew

10.08.2020. Sielpia. Zalew
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Słoneczne pogoda sprawiła, że zalew w Sielpi pełen jest wypoczywających. Wczasowicze korzystają z oczyszczonej plaży i kąpieliska, a także rowerków wodnych i kajaków.

Pani Michał przyjechał z Olkusza i podkreśla, że Sielpia jest idealnym miejscem do wypoczynku rodzinnego.

- Bardzo nam się tu podoba. Byliśmy tu w ubiegłym roku i postanowiliśmy w tym również skorzystać z walorów tego miejsca - mówi pan Michał.

- Dziś postanowiliśmy pójść do kina plenerowego - dodaje pani Karolina.

- Na pewno tu wrócimy. Kąpielisko w porównaniu z innymi jest bardzo zadbane i czyste - zapewnia pan Jakub.

- Dzieci korzystają ze wszystkich atrakcji - plaży, kajaków, koników, kina - dodaje pani Ola.

Na plaży w weekendy są tłumy, ale w poniedziałek jest spokojniej i spotkać można głównie wczasowiczów, którzy przyjechali z dalszych części Polski - z województw małopolskiego, śląskiego i zagranicy.

Wojciech Gruszkiewicz z wypożyczalni „Delfin” informuje, że dużym zainteresowaniem cieszą się rowerki wodne, przybyło też punktów, gdzie można skorzystać z tej atrakcji, a drewniane pomosty, którymi można spacerować wokół plaży, umożliwiają dotarcie do wypożyczalni.

- Najwięcej osób korzysta z rowerów wodnych, ale kajaki również mają swoich amatorów. Odnotowałem, że w tym roku więcej sprzętu pływa po wodzie - mówi.

Cena wypożyczenia rowerka wodnego to 30 zł za godzinę, rowerka ze zjeżdżalnią – 35 zł/h. Kajak dwuosobowy kosztuje 20 zł za godzinę a jednoosobowy – 15 zł. Kino plenerowe jest bezpłatne, a kino 9D to koszt 15 zł za seans.

Tagi do tego wpisu
Reklama