„Sienkiewka” będzie budzona

Data publikacji: 20.05.2021 17:27
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Budzenie Sienkiewki

Budzenie Sienkiewki
Kielce. 01.06.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Coraz bliżej do kieleckiego budzenia Sienkiewki. Już pod koniec maja i na początku czerwca w centrum Kielc znów będzie pełno atrakcji. To już 11. edycja tego wydarzenia.

Jak poinformował Sebastian Michalski, jeden z organizatorów wydarzenia, kielczanie będą mogli liczyć na ogrom atrakcji. Tym bardziej, że zeszłoroczne budzenie Sienkiewki nie odbyło się z powodu pandemii koronawirusa.

Jak wyjaśnia, w trakcie imprezy na pewno odbędą się dwa przejazdy motocyklowe. Jeden 28 maja, drugi 5 czerwca oba startują spod pomnika Henryka Sienkiewicza o godz. 14. Ponadto pojawi się mnóstwo innych interesujących eventów.

- Od przyszłego tygodnia rozpoczniemy rozwieszanie ozdobnych lampionów na całej ulicy Sienkiewicza. Łącznie będzie ich 580. Pojawią się wszyscy dealerzy samochodowi z Kielc. Będzie można zobaczyć także zabytkowe pojazdy - oldtimery, jak i nowsze modele. Ustawione zostaną kramy i dmuchane zabawki dla dzieci - powiedział.

Nie zabraknie również wydarzeń kulturalnych oraz pokazów prowadzonych przez ratowników medycznych, straż miejską, straż pożarną, policję miejską oraz wojewódzką. Znajdą się też rozrywki zorganizowane specjalnie z okazji dnia dziecka.

Jak podkreśla Sebastian Michalski, zainteresowanie udziałem w imprezie jest bardzo duże.

- Jest dużo chętnych. Ludzie są spragnieni imprezy na otwartym powietrzu. Wiele osób chce spotkać się i wyjść razem na miasto. Nie bez znaczenia jest także potrzeba wyrwania się z poepidemicznego marazmu - dodaje.

Budzenie Sienkiewki potrwa 10 dni, od 28 maja do 6 czerwca.

Reklama