Skalbmierz będzie miał elektryczny autobus

Data publikacji: 28.04.2021 12:06
Autor: Marta Gajda-Kruk / Kategoria: Wiadomości z regionu
28.04.2021 Skalbmierz. Sesja Rady Miejskiej. Na zdjęciu Agata Wojtyszek - poseł PiS

28.04.2021 Skalbmierz. Sesja Rady Miejskiej. Na zdjęciu Agata Wojtyszek - poseł PiS
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Dzieci z gminy Skalbmierz będą dowożone do szkół nowym elektrycznym autobusem. Gmina kupi pojazd, dzięki dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wynoszącej 2,5 mln złotych.

Skalbmierz jest jedną z dwóch gmin w regionie i dwudziestu w Polsce, którym przyznano pieniądze na ekologiczne autobusy szkolne.

Burmistrz Marek Juszczyk podziękował poseł Agacie Wojtyszek, za pomoc w uzyskaniu dofinansowania. Parlamentarzystka zadeklarowała z kolei wsparcie samorządu w realizacji kolejnych zadań.

- Cieszę się, że dzieci będą dowożone bezpiecznym pojazdem, a przede wszystkim autobusem ekologicznym. 2,5 mln złotych to bardzo dużo. W naszym województwie dofinansowanie otrzymały dwie gminy. Oprócz Skalbmierza, pieniądze otrzymała też gmina Działoszyce. Bardzo się cieszę, że gmina patrzy na szkołę jako na inwestycję - mówiła poseł Agata Wojtyszek.

Dzięki wsparciu parlamentarzystki udało się też zdobyć 11 mln złotych na budowę w gminie sieci kanalizacyjnej oraz przydomowych oczyszczalni ścieków. Pomoc otrzymała także m.in. jednostka straży pożarnej z Drożejowic.

28.04.2021 Skalbmierz. Sesja Rady MiejskiejFot. Marta Gajda / Radio Kielce

adv adv
Wiadomości
Reklama