Skandaliczny wpis prezydenta Skarżyska

Data publikacji: 22.02.2021 15:41
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Skarżysko-Kamienna. Wulgarny napis na płycie boiska Ruchu

Skarżysko-Kamienna. Wulgarny napis na płycie boiska Ruchu
Fot. Konrad Krönig/Facebook

Skandalicznym i oburzającym nazwał poseł Mariusz Gosek z PiS Solidarnej Polski wpis prezydenta Skarżyska Konrada Kröniga na facebooku. Sprawa dotyczy wulgarnego napisu, który pojawił się na płycie boiska Ruchu. Ktoś wydeptał tam słowa „J.... PiS”, całość została sfotografowana z drona przez lokalnego fotografa i umieszczona w mediach społecznościowych.

Prezydent Konrad Krönig przy tym zdjęciu umieścił swój wpis „Skarżysko - moje ukochane miasto !”. Cała sprawa wywołała oburzenie. Poseł Solidarnej Polski Mariusz Gosek mówi, że prezydent Skarżyska powinien przeprosić mieszkańców za takie słowa, a sam wpis usunąć.

- Nie ma znaczenia, czy został on podany na prywatnym, czy oficjalnym profilu. Prezydent wypełnia mandat publiczny i w każdej chwili musi godnie reprezentować swój urząd. Taka postawa stoi w zupełnej sprzeczności z zasadami etyki, które powinien reprezentować samorządowiec - podkreśla parlamentarzysta.

Poseł Mariusz Gosek dodaje, że tego typu wpisy powodują jedynie eskalację wulgaryzacji życia i języka publicznego.

Dziś napis został usunięty przez pracowników Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji, ale zdjęcie i wpis wciąż są dostępne w sieci.

- Komentarza prezydenta do całej sprawy nie będzie - poinformowała rzecznik Urzędu Miasta w Skarżysku-Kamiennej Izabela Szwagierek.

Reklama