Skansen w Tokarni w pełni otwarty. Turyści zachwyceni

Data publikacji: 08.05.2021 18:15
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
08.05.2021 Tokarnia. Park etnograficzny. Zwiedzający

08.05.2021 Tokarnia. Park etnograficzny. Zwiedzający
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zabytkowe budynki w skansenie w Tokarni otworzyły swoje podwoje dla turystów. Można tam nie tylko spacerować, ale także wejść do zabudowań. Jednak w sobotnie popołudnie niewielu turystów zdecydowało się na wizytę w Parku Etnograficznym.

08.05.2021 Tokarnia. Park etnograficzny. ZwiedzającyFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wśród niewielkiej liczby gości dominowały przede wszystkim osoby spoza regionu. Zachwycona Tokarnią była między innymi pani Sylwia z Krakowa.

- Wiele razy tędy przejeżdżałam i bardzo chciałam odwiedzić ten skansen, który jest świetny. Ekspozycja jest bardzo dobrze przygotowana. Myślałam, że spędzimy tu co najwyżej godzinę, a spędziliśmy tutaj mnóstwo czasu, z pewnością będę polecać to miejsce znajomym. Najbardziej przypadła mi do gustu część parku poświęcona wsi świętokrzyskiej, która jest niezwykle naturalnie zorganizowana - dodaje.

Na zwiedzenie Tokarni wraz z rodziną zdecydowała się również pani Małgorzata, z Góry Kalwarii, która podkreśla, że jest to miejsce godne polecenia na jednodniową wycieczkę.

- Jestem tutaj już któryś raz, pokazuje to miejsce kolejnym pokoleniom w swojej rodzinie. Podobało nam się między innymi wnętrze dworu szlacheckiego - dodaje.

Z kolei na Karolinie i Bartłomieju największe wrażenie zrobiły kościół, folwark i studnia kieratowa.

Park Etnograficzny w Tokarni czynny jest od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 10.00-18.00. Bilet normalny kosztuje 16 zł, a ulgowy 10 zł.

08.05.2021 Tokarnia. Park etnograficzny. ZwiedzającyFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Reklama