Skarb Państwa dołożył do przedszkola w Skarżysku Kościelnym

Data publikacji: 20.10.2020 11:46
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Skarżysko Kościelne. Budowa gminnego przedszkola, stan w 2019 roku

Skarżysko Kościelne. Budowa gminnego przedszkola, stan w 2019 roku
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Milion złotych z rezerwy budżetowej Skarbu Państwa trafiło na budowę przedszkola w Skarżysku Kościelnym. To pozwoli dokończyć budynek i rozpocząć zajęcia w przyszłym roku. Placówka będzie mogła przyjąć ponad setkę maluchów.

- Budowa rozpoczęła się w 2017 roku. Przedszkole jest bardzo ważne dla gminy bo obecny budynek jest ciasny i nie może przyjąć dużej liczby dzieci. Jednak samodzielne udźwignięcie inwestycji przerasta możliwości samorządu - zaznaczył wójt Jacek Bryzik.

- Dlatego prosiliśmy o pomoc Marię Zubę i poseł Agatę Wojtyszek. Jeszcze jako wojewoda pomogła nam pozyskać 400 tys. zł na pokrycie budynku. Dziś dzięki jej staraniom premier Mateusz Morawiecki przekazał nam milion złotych na wykończenie przedszkola - dodał.

Poseł Agata Wojtyszek podkreślała, pomoc samorządom wpisuje się w politykę rządu:

- Rząd Prawa i Sprawiedliwości wspiera rodziny nie tylko poprzez programy takie jak Rodzina 500 plus czy Dobry Start, ale także pomagając w tworzeniu miejsc żłobkowych z programu Maluch Plus czy wspierając budowę przedszkoli - mówi.

20.10.2020 Skarżysko Kościelne. Budynek budowanego przedszkolaFot. Anna Głąb / Radio Kielce

Przedszkole w Skarżysku Kościelnym powstaje od podstaw jako samodzielny budynek. W planie jest utworzenie czterech grup po 25 dzieci, ale jeżeli będzie potrzeba, to warunki lokalowe pozwolą na utworzenie kolejnej grupy przedszkolnej. Przed budynkiem jest duży plac, na którym można zorganizować miejsce do zabawy i parking, co jest szczególnie ważne dla rodziców odwożących dzieci. W placówce ma być także kuchnia ze stołówką.

Samorząd już zabezpieczył w budżecie kolejny mln. zł, dzięki czemu prace wykończeniowe będą mogły rozpocząć się w najbliższym czasie, a dzieci rozpoczną zajęcia w nowym przedszkolu we wrześniu przyszłego roku.

Reklama