Skarżyski magistrat przejdzie generalny remont

Data publikacji: 11.09.2021 10:32
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Modernizacja Urzędu Miasta w Skarżysku-Kamiennej - wizualizacja

Modernizacja Urzędu Miasta w Skarżysku-Kamiennej - wizualizacja
Fot. Urząd Miasta w Skarżysku-Kamiennej

Zmieni się skarżyski urząd miasta. W planach jest gruntowna przebudowa budynku przy ul. Sikorskiego. To 70-letni biurowiec, który od powstania nie przechodził tak poważnego remontu. Na czas trwania robót urzędnicy przeniosą się do pomieszczeń przy ul. Legionów 122.

- Remont jest częścią programu termomodernizacji budynków użyteczności publicznej w mieście - informuje rzecznik magistratu Izabela Szwagierek.

- Przeprowadzona zostanie termomodernizacja budynku oraz przebudowa wnętrz. Zostaną docieplone ściany, częściowo wymienione drzwi i okna - na parterze będą zamontowane okna antywłamaniowe w miejsce rolet i krat. Zostaną zamontowane także nowe rynny i parapety, instalacja odgromowa, centralnego ogrzewania, elektryczna i fotowoltaiczna. Zmieni się także układ pomieszczeń, aby dostosować je do obecnej struktury wydziałów - wymienia.

Cały budynek zostanie też dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, dobudowana zostanie m.in. winda. Prace mają też ułatwić funkcjonowanie urzędu oraz załatwianie spraw mieszkańcom miasta. Obecnie np. wydział finansowy mieści się w trzech różnych miejscach.

Po remoncie Biuro Obsługi Interesanta i kasa pozostaną na parterze, w miejscu świetlicy będą biura. Na pierwszym piętrze, w miejscu sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego powstaną gabinety prezydenta i jego zastępców. Prezydent oprócz gabinetu będzie miał dodatkowe pomieszczenie - zaplecze. Natomiast obecne gabinety staną się biurami, a Urząd Stanu Cywilnego będzie przeniesiony w miejsce, gdzie dziś jest biuro rady miejskiej. Sama sala ślubów także zostanie odnowiona. Biuro rady miasta będzie się mieściło na drugim piętrze, gdzie powstanie również nowoczesna sala konferencyjna, w której będą się odbywać sesje rady miasta.

Na czas remontu urząd miasta zostanie przeniesiony do biurowca przy ulicy Legionów, przeprowadzka planowana jest jeszcze w tym roku. Na okres przejściowy w biurowcu przy ul. Sikorskiego ma zostać kilku urzędników, aby mieszkańcy nie musieli w razie pomyłki jeździć na drugi koniec miasta. To może być utrudnione, bo Skarżysko w tej części jest mocno zakorkowane ze względu na prace przy budowie wiaduktu.

Na przeprowadzenie termomodernizacji wykonawca ma 13 miesięcy. Całość prac ma kosztować 5,5 mln zł, z czego 2,3 mln zł to dofinansowanie z pieniędzy unijnych dla województwa świętokrzyskiego.

Tagi do tego wpisu
Reklama