Skarżyski skatepark już czynny. Jest jednym z największych w Polsce [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 30.07.2021 11:33
Autor: Robert Felczak / Kategoria: Wiadomości z regionu
29.07.2021. Skarżysko-Kamienna. Skatepark

29.07.2021. Skarżysko-Kamienna. Skatepark
Fot. Anita Banaś / Radio Kielce

Oficjalnie skarżyski skatepark jeszcze nie został otwarty, ale już można z niego korzystać. Jeden z największych w Polsce tego typu obiektów znajduje się na osiedlu Zachodnie. Zajmuje ponad dwa hektary. Kosztował prawie 9 mln zł.

Obiekt już zdobył swoich sympatyków. Młodzież korzystająca ze skateparku pozytywnie ocenia jego wymiary i wyposażenie, ale zauważa także mankamenty. Jeden z nastolatków ocenia, że problemem jest wyprofilowanie kątów zjazdu. Wskazuje także braki w przeszkodach, np. brak okrągłych rur do tzw. grindowania.

Otwarcie skateparku zaplanowano w ostatni weekend wakacji (28 i 29 sierpnia). Wówczas odbędą się finałowe zawody mistrzostw Polski deskorolkarzy w bowlu oraz pokazy jazdy na hulajnogach, rolkach, rowerach i deskorolkach.

 

SKATEPARK W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ

Kompleks ten prawdopodobnie będzie nosił nazwę Skarland Pumptrack and Skatepark. Zajmuje powierzchnię ponad 3 tysięcy metrów kwadratowych i składa się z sekcji plaza i bowl. Znajdują się na nim:

  • pumptrack, czyli kompleks torów rowerowych
  • kompleks boulderowy, czyli kompleks kamieni bulderowych służących do wspinania bez asekuracji linowej
  • plac zabaw
  • małe trybuny
  • budynek wielofunkcyjny
  • parking z drogami i infrastrukturą towarzyszącą

Przed oficjalnym otwarciem można korzystać ze wszystkich części kompleksu, który jest czynny codziennie w godz. 7-22. Wstęp jest bezpłatny.

adv adv
Wiadomości
Reklama