Skarżysko-Kościelne będzie miało przedszkole

Data publikacji: 11.05.2021 14:59
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
11.05.2021 Skarżysko-Kościelne. Nowe przedszkole samorządowe. Podpisanie umowy na wykonanie czwartego etapu prac. Na zdjęciu od lewej poseł Agata Wojtyszek, prezes firmy Krobel - Zbigniew Kroczek, senator Jarosław Rusiecki, wójt Jacek Bryzik

11.05.2021 Skarżysko-Kościelne. Nowe przedszkole samorządowe. Podpisanie umowy na wykonanie czwartego etapu prac. Na zdjęciu od lewej poseł Agata Wojtyszek, prezes firmy Krobel - Zbigniew Kroczek, senator Jarosław Rusiecki, wójt Jacek Bryzik
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Dzieci ze Skarżyska-Kościelnego, od września będą chodzić do nowego przedszkola samorządowego. Kończy się budowa placówki dla 120 najmłodszych mieszkańców gminy.

Budowa przedszkola to jedna z najważniejszych inwestycji w gminie, a jej dokończenie jest możliwe dzięki dotacjom rządowym podkreśla wójt Jacek Bryzik.

- Wybudowanie przedszkola to koszt 6 milionów złotych, w ubiegłym roku z rezerwy budżetu państwa dostaliśmy milion złotych, a z ostatniego rozdania Funduszu Inwestycji Lokalnych dwa miliony. Teraz kończy się trzeci etap budowy, przed nami czwarty etap, czyli wykończenia - wyjaśnia wójt.

Chodzi o budowę drogi dojazdowej, parkingu, chodników i placu zabaw. Poza tym dokończone zostanie oświetlenie i zamontowane panele fotowoltaiczne. Te prace mają się zakończyć do połowy lipca, aby można było umeblować pomieszczenia na przyjęcie dzieci we wrześniu.

Senator Jarosław Rusiecki z PiS podkreśla zaangażowanie gminy w zdobywanie pieniędzy, które pomagają w codziennym życiu mieszkańców.

- Nowe przedszkole, na które czekają dzieci, ich rodzice i nauczyciele poprawi codzienne życie wielu osób. Gratuluję wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego - dodaje.

Z kolei, poseł Agata Wojtyszek przypomina, że po raz pierwszy zetknęła się ze sprawą budowy przedszkola, kiedy była wojewodą.

- Wójt Jacek Bryzik zwrócił się z prośbą o pomoc przy wykonaniu dachu. Wówczas pieniądze zostały pozyskane z rezerwy ogólnej budżetu państwa. Pieniądze z RFIL pozwolą na wykończenie przedszkola bez zaciągania kredytu przez gminę - mówiła parlamentarzystka.

W nowym przedszkolu będzie można poprowadzić cztery oddziały dla różnych grup wiekowych, obecnie jest ich trzy. Dyrektor placówki Barbara Kocia zaznacza, że już jest więcej zgłoszeń, niż miejsc. W pierwszej kolejności miejsce będzie dla dzieci z gminy Skarżysko-Kościelne oraz dla dzieci, które mieszkają na pograniczu ze Skarżyskiem-Kamienną.

Reklama